«Хлопці, тікайте з окупованих територій»: що означає включення ТОТ Херсонщини до Південного військового округу РФ
Російські окупанти. Ілюстративне фото

«Хлопці, тікайте з окупованих територій»: що означає включення ТОТ Херсонщини до Південного військового округу РФ

Автор: Марина Поліщук 05 Мар. 2024 13:05

Наприкінці лютого російський диктатор Путін підписав указ про створення нових військових округів. До одного з них країна-агресор включила окуповані території Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей України. Що це означає для українців, які живуть на ТОТ?

Згідно з путінським указом, від 26 лютого Росія ділиться на 5 військових округів: Московський, Ленінградський, Південний, Центральний та Східний. Новостворений Південний округ складається з окупованих територій України, зокрема й Херсонщини.

В американському Інституті вивчення війни повідомили, що в указі Путіна йдеться про включення до Південного військового округу не лише вже окупованих територій України, але й тих, які РФ ще планує окупувати.

«Це свідчить про те, що Росія дотримується своїх максимальних цілей в Україні та прагне повністю поглинути Херсонську, Запорізьку, Донецьку і Луганську області», - зазначено у звіті ISW від 26 лютого.

Південний військовий округ зі штабом у Ростові є одним із найважливіших для Росії, каже заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

«Саме звідти в значній мірі координуються воєнні дії проти України. Вже декілька місяців жителі окупованої частини Херсонської області отримують повідомлення про необхідність стати на військовий облік. Для багатьох це стало сигналом того, що треба виїжджати. Навіть ті, хто збирався залишатися до останнього, попри окупацію, кажучи: «Ми вдома, ми в Україні, будемо чинити тихий спротив, але залишимося вдома». Для багатьох чоловіків і сімей, де є чоловіки або підлітки-хлопці, це стало сигналом того, що ситуація змінюється і їх можуть мобілізувати. Адже постановка на військовий облік – це перший крок до мобілізації, а наступний крок – це призов», – зазначив він у коментарі «Новинам Приазов’я».

Влада Росії зацікавлена в мобілізації жителів окупованих територій, тому буде здійснювати її примусово, каже Данилов. Він стверджує, що охочих воювати проти України на окупованій частині Херсонщини немає, а мобілізація буде стосуватися в першу чергу новоокупованих територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лівобережжі Херсонщини окупанти готуються до примусової мобілізації працівників підприємств

Своїми думками про те, які наслідки для жителів окупованої частини Херсонщини може мати створення Росією Південного військового округу, поділився і херсонський політолог Дементій Білий. Ось про що він пише на своїй сторінці у фейсбуці:

«На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події.

Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу.

Для довідки. Військовий округ в росії – це адміністративно-територіальна одиниця. Головні завдання у військових округах, серед інших – координація військової підготовки, формування резервів, проведення мобілізації.

Подія друга. Розпочалася активна фаза пропагандистського шоу під назвою "дострокове голосування на "виборах " президента ереф".

Це "голосування" проходить під закликами "віддай свій голос" "За Росію", "За світле майбутнє".

Російські пропагандисти навіть придумали щось на кшталт слогана "з посмішкою за Росію" й публікують фото херсонців, що голосують з обов'язковою посмішкою.

Мені здається, що люди зі приклеєними посмішками на фотографіях поки що не розуміють, що російсько-радянські військові із закликами "за Росію" та "за світле майбутнє" зазвичай відправляють людей на смерть у м'ясні штурми, а не влаштовують їм безкоштовні "свята". І люди віддають потім за "це" не свій голос, а своє життя.

Так було завжди. Останній раз – на Донбасі у 2022 році. Передостанній – в 1943-1944 роках на тому ж лівому березі, де вони хапали всіх на щойно "визволених" від німецьких окупантів територіях та відправляли у штурмові роти, навіть без перевдягання у військову форму.

Тоді в Україні з'явилася страшна назва "чорнопіджачники", тобто нещасні, які були насильно мобілізовані й відразу направлені на смерть. Іноді навіть без зброї.

І тепер, ми бачимо, що вже формально, російська військова машина майже повністю готова для початку поповнення поки що живої сили з окупованих територій. Готова відправляти на смерть наших українських чоловіків.

Хлопці, якщо можете, тікайте з окупованих територій. Росіяни готують для вас неминучу смерть "за світле майбутнє"».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що це за операція «Майдан-3» та про що попереджає українців розвідка

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів