Хто отримав право на відстрочку від призову під час мобілізації: парламент ухвалив зміни

Хто отримав право на відстрочку від призову під час мобілізації: парламент ухвалив зміни

Автор: Марина Поліщук 21 Листопада 2024 08:00

20 листопада Верховна Рада ухвалила два законопроєкти, які стосуються відстрочки від призову під час мобілізації та права на звільнення з військової служби. Пояснюємо, кого саме стосуються нововведення.

Про ухвалення відповідних законопроєктів повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

1. Законопроєкт № 11531

Документ передбачає, що чинні військовослужбовці матимуть право на звільнення зі служби через загибель або зникнення безвісти під час участі у бойових діях їхніх неповнорідних брата чи сестри. Нагадаємо, неповнорідними є діти, які мають лише спільну матір або спільного батька.

Таким чином, парламент зрівняв у правах військовослужбовців та військовозобов’язаних.

Адже в серпні цього року було ухвалено закон № 11391 про надання відстрочки від призову людям, чиї повнорідні або неповнорідні брат чи сестра загинули або зникли безвісти під час бойових дій.

Водночас для військовослужбовців таких змін не передбачалося. Тепер вони законодавчо підтверджені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пошукові експедиції на Херсонщині: історія військової, яка повертає додому тіла загиблих героїв (фото, відео)

2. Законопроєкт № 12104

Ще один ухвалений 20 листопада документ передбачає надання відстрочки від призову під час мобілізації людям, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій, починаючи з 2014 року.

У законопроєкті зазначено наступне:

- жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або зникли безвісти під час виконання завдань із забезпечення національної безпеки в період АТО, ООС або повномасштабного вторгнення РФ.

Крім того, призову під час мобілізації не підлягають цивільні, які повернулися з полону:

- особи, стосовно яких у визначеному законом порядку встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення цивільних з російського полону за обміном: чому для України це принципова дилема

Раніше таку відстрочку мали лише військові, які пройшли через російський полон. Тепер Верховна Рада розширила цю можливість і для цивільних українців, що повернулися з полону, пояснив нардеп Олексій Гончаренко.

Також, за інформацією Гончаренка, парламент доручив Комітету з нацбезпеки терміново розглянути законопроєкт № 11408, який стосується права на звільнення військовослужбовця, що має дитину з інвалідністю.

Ілюстративне фото: stock.adobe.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів