Примус до «подобострастія»: політолог проаналізував так звані вибори на лівобережжі Херсонщини

Примус до «подобострастія»: політолог проаналізував так звані вибори на лівобережжі Херсонщини

Автор: Дарина Лапіна 28 Февр. 2024 14:15

На тимчасово окупованій частині Херсонської області загарбники продовжують всіляко примушувати українських громадян прийняти участь в так званих «виборах» президента РФ. Політолог Дементій Білий проаналізував відеорозповіді жителів лівобережжя стосовно «виборчого процесу».

Росіяни, які вже звикли до сміховинної моделі виборів без вибору, підуть на дільниці в березні цього року. Тим часом в українських окупованих населених пунктах цей «виборчий цирк по-російськи» зайшов ще далі – 27 лютого окупанти оголосили про початок «дострокового голосування».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тимчасово окупованій частині Херсонської області стартували так звані вибори президента рф

Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий переглянув та проаналізував відеорозповіді жителів окупованих територій Херсонщини про так званий  «виборчий процес». Подібні відеоролики зараз активно публікують російські пропагандисти. 

Результати дослідження херсонський аналітик виклав на своїй сторінці в соцмережі. Нижче наводимо його публікацію повністю:

«Філологічно-виборче

Спробував знайти відповідник російському слову "подобострастіє". 

Гугл-перекладач підказує слово "улесливе". Насправді, ні. Не підходить. 

"Подобострастіє" російською: "льстивое угодничество", "раболепие", "покорность", "низкопоклонство". 

Це мені здається, геть інше, ніж українське "улесливість". 

Це я намагаюся для себе класифікувати виборчі відеорозповіді мешканців окупованих територій Херсонщини. Зараз московські пропагандисти дуже багато оприлюднюють в мережі подібні відео. Бо прийшов їх час: на росії почалися "вибори". 

Й окупанти примушують наших херсонців брати в них участь. 

Вибори в мордорі не те, що в Україні. У нас - це сварки, завзята агітація, боротьба, підкуп, іноді фальшування та боротьба з фальшуванням. 

На росії зовсім інше. Це дуже помітно на окупованих територіях. Це не вибори, це скоріше "присягання" на вірність московському царю. 

Підданим треба публічно заявити про свою лояльність. Не ти обираєш, а ти демонструєш покірність. 

До тебе додому чи на роботу приїжджають місцеві жіночки з маленькими прозорими сумками для зберігання "бюлетенів". Або кличуть на площу у центр села.

Ти повинен заповнити "бюлетень" та іноді сказати щось "подобострастноє" на відео.

Й люди відкривають двері або йдуть до кабінета начальника, або приходять у центр села та заповнюють ті "бюлетені" та вимушені щось говорити. 

Вони говорять однотипне. Про те, що вибори це "свято". Що вони "щасливі", що "росія їх забрала до себе" (немовби вони якийсь предмет).

Одна жіночка сказала, що хоче ще "пожити", а потім сама себе підправила "щасливо пожити".

Багато хто говорить про "світле майбутнє", куди вони тепер всі йдуть. 

Й всі обов'язково згадують про "дороги", які вже набудувала росія на окупованих територіях. А Україна дороги не будувала зовсім - додають херсонці у своїх виступах. 

(Ми ж всі ще пам'ятаємо, що за останні два роки перед війною у нас будували ті дороги, що ненормальні? Тому теза про "дороги" у цих "виступах" звичайних херсонців звучить особливо дивно и сприймається як таємний сигнал у зовнішній світ: "нас примушують це говорити").

Говорять херсонці й про те, що діти нарешті ходять до шкіл та дитячих садків. Не те, що при Україні (зрозуміло, що при України діти до шкіл та дитячих садків не ходили). 

Не забувають згадати про пенсії та зарплати. Про ціни, ясна річ, мовчать. 

На сорок секунд скажеш не багато. 

Й виходить така обов'язкова структура "виступу":

1. "свято", "світле майбутнє", "дякуємо, що забрали до себе",

2. "дороги", "школи", "дитячі садки", "пенсії", "зарплати",

3. Пенсіонери, діти, онуки. "Хочемо ще пожити... щасливо"

Й ці виступи можна охарактеризувати одним словами: примус до "подобострастія", "раболепія", "покорності"...

На лівобережній окупованій Херсонщині від учора почалися так звані "вибори" "президента рф".

Хоча на самій росії голосування відбудеться за три тижні з 15 по 17 березня, на окупованих територіях росіяни почали раніше. 

Бо треба всіх об'їхати, щоб примусити максимальну кількість людей продемонструвати свою лояльність до верховного правителя росії. 

На окупованій території це повинні зробити й ті, хто взяв російський паспорт, й ті, хто його ще не взяв, чи ті, у кого немає жодного паспорту, але він прікреплений до окупованої території. 

Всі повинні пройти процедуру демонстрації своєї "покорності" "білому царю".

Я дивлюся на ті відео з нашими людьми та пригадую, як читав в книжках що за російського царизму при окупації нових територій царські чиновники влаштовували ті самі публічні присягання на вірність. 

Те саме відбувається там й зараз: у "підвалах" в якості тортур наших ув'язнених та заручників примушують співати гімн росії й нещадно б'ють, коли наші відмовляються. А на "поверхні" примушують "співати" осанну їхній росії... 

На очах відроджуються темні роки деспотизму. Десь зламалася машина часу. Або відкрили портал у минуле. Прикро, що те минуле з ядерними ракетами та реактивними снарядами. Й воно знову намагається розповзтися по всьому світу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голосування і пошук майна: на окупованій Херсонщині загарбники почали рейди в межах «дострокових виборів» 

Фото: фейсбук/Дементій Білий

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів