Що це за операція «Майдан-3» та про що попереджає українців розвідка

Що це за операція «Майдан-3» та про що попереджає українців розвідка

Автор: Євген Веселов 28 Февр. 2024 13:00

27 лютого в інформпросторі з’явилася заява Комітету з питань розвідки при Президентові України про пропагандистську російську операцію «Майдан-3», яка має на меті дестабілізувати ситуацію як в Україні, так і налаштувати світ проти нашої держави. Спецоперація «Майдан-3» досягне своєї кульмінації у березні-травні 2024-го року, вона «присвячена» створенню підґрунтя щодо визнання нелегітимною влади Президента Володимира Зеленського після 20 травня 2024 року.

ЗАЯВА КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ РОЗВІДКИ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

Текст заяви, опублікований зокрема на офіційному сайті Головного управління розвідки Міноборони України:

«Шановні українці та наші міжнародні партнери!

Через два роки після розв’язання Росією повномасштабної загарбницької війни Україна постала перед об’єктивною загрозою існування як держави, як нації, як спільноти вільних та рівноправних людей.

В умовах свідомого відволікання світової суспільної уваги від тривалої та кривавої російсько-української війни керівництво країни-агресора вдалося до реалізації плану спланованих диверсійних дій, інформаційних спецоперацій та відвертих провокацій.

Основні напрямки та цілі ворога – зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та розповсюдження фейків про «втому від України» серед наших партнерів і союзників у світі. Глобальна міжнародна ціль росіян – зменшити підтримку нашої країни з боку проукраїнської коаліції у світі.

Мета росіян всередині України – деморалізувати українців, посіяти паніку серед населення, вбити клин між військовослужбовцями та цивільними, розсварити всіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва країни, громадянського суспільства.

Російські спецслужби мають великий досвід у сфері ведення гібридних воєн. На інформаційні атаки проти України вони витрачають не менше, ніж на конвенційну війну. Як повідомляв Комітет з питань розвідки при Президентові України, у листопаді минулого року, в межах спецоперації «Майдан-3», на поширення антиукраїнських настроїв лише на платформі Телеграм росія витратила майже 250 млн доларів. Натомість загальний бюджет операції становив астрономічні 1,5 млрд доларів. Це – найдорожча «акція» російських спецслужб в історії.

Спецоперація «Майдан-3» досягне своєї кульмінації у березні-травні 2024-го року, протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів – як всередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України.

Методика кампанії – традиційна для російських спецслужб: поставити під сумнів легітимність прийнятих в Україні після 20 травня владних рішень, поширити панічні настрої, зневіру, штучно протиставити цивільних та військових, посварити нас з нашими союзниками, розповсюдити в суспільстві усілякі «теорії змови». Це відбувається на фоні публічних заяв рф про створення нових типів надзброї, яка, на думку росіян, мала би забезпечити технічну перевагу рф над Заходом на найближче десятиріччя. Звідси випливає, що спротив цілям рф в Україні є небезпечним для світу, а тому рф буде підштовхувати інші країни до прямого діалогу щодо України без нашої участі.

Також росіяни через власних агентів впливу в Україні та по всьому світу робитимуть ставку на організацію різноманітних протестних акцій, свідомо дискредитуватимуть процес обміну військовополонених.

За задумом ворога, на першу половину червня ситуацію в нашій державі вдасться розхитати і тоді, скориставшись цим, Україні буде завдано військову поразку на сході, в цьому і є ключова ідея їх операції.

З огляду на вищевказані обставини звертаємося до українського суспільства, до наших міжнародних партнерів та союзників із закликом посилити спільний опір та всеохоплюючі безпекові заходи, особливо в інформаційному просторі, задля ефективної протидії глобальним загрозам та викликам нової світової гібридної війни. Війни, яку проти всього цивілізованого світу сьогодні веде російська федерація та її злочинні союзники. Нашому суспільству потрібна єдність.

Слава Україні!»

ЯК КОМЕНТУЮТЬ РОЗВІДНИКИ

В ефірі загальнонаціонального телемарафону представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов зазначив, що 27 лютого було оприлюднено спільну заяву Комітету з питань розвідки при президентові України. Вона була присвячена викриттю цієї спецоперації ворога та подібних активностей держави-агресора, спрямованих на дестабілізацію ситуації в середині України і на розхитування підтримки нашої держави в світі, передає «Уніан».

«Так, перші фази, можна стверджувати, зазнали фіаско, але тепер є нові скориговані плани і нові дати. І кульмінація перенесена вже на інші дати – йдеться і про квітень, і про травень. Мова йде про ті самі інформаційно-психологічні операції, операції з дезінформації, використання агентів впливу, лідерів суспільної думки, великі інвестиції ворога в роботу в соціальних мережах. На це ворог витрачає великі ресурси і не шкодує їх», – акцентував Юсов.

Представник української розвідки зауважив, що на провалених етапах ворожої операції «Майдан-3» вже вдалося уникнути обвалу фронту через внутрішню нестабільність в Україні.

«Ці операції ще тривають. Те, що провалено, – ми можемо говорити про певні фази. Нам вдалося уникнути розколу суспільства і обвалу фронту через внутрішню нестабільність. Це те, що хоче отримати ворог. Він розуміє, що Сили безпеки і оборони України можуть ефективно протидіяти, захищати власну землю і боротися з агресором, коли в тилу існує єдність, є підтримка дій держави, є розуміння суспільства хто ворог, а хто друг, та необхідність чинити спротив агресії далі. Власне, всіх цих цілей ворогу не вдалося досягнути», – підкреслив Юсов.

Він попередив, що ворог не полишатиме спроб продовжити наступні фази операції «Майдан-3». За його словами, якими б дорогими не були такі операції, для Москви вони є більш вигідними, ніж мобілізація власних ресурсів, економіки та утримування свого контингенту на українській території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська розвідка заявила про посилення тиску на населення Херсонської та Запорізької областей з боку окупантів

ПЕРЕДІСТОРІЯ ПОЯВИ ЗАЯВИ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ РОЗВІДКИ

Сенсаційна новина, про яку Президент України Зеленський повідомив в інтерв’ю британському виданню The Sun ще восени 2023 року, набула широкого резонансу як в Україні, так і за кордоном. Адже Президент із посиланням на дані української розвідки та західних партнерів поінформував суспільство, що Росія готується до масштабної дезінформаційної кампанії з розколу українського суспільства, створюючи хаос усередині країни та спонукаючи громадян вийти на ще один «Майдан». За його словами, російський план з кодовою назвою «Майдан-3» має на меті змінити українську владу та президента.

Як у листопаді минулого року писав Центр протидії дезінформації, фокус уваги російських пропагандистів буде спрямований на Київ та великі міста України, де планується організація низки протестних акцій під приводом вимог обмінів військовополонених та ротації військових. Недарма, щоб «підігріти» ситуацію, Росія заблокувала процес обмінів військовополоненими.

Як інструменти інформаційного впливу росіяни задіюють уже звичну методику дезінформаційних вкидів, поширення фейків та маніпуляцій щодо начебто неефективності політичного і військового керівництва та конфлікту між ними, мовної дискримінації, корупції та розкрадання держбюджету.

Окремий удар російської пропаганди буде спрямовано на дискредитацію представників державних установ і відомств, що мають відношення до оборонних заходів. Щоб вбити клин між політичним і військовим керівництвом передбачена також організація російськими спецслужбами низки замахів на вищих посадових осіб, які представлять як свідчення «внутрішніх розбірок» і «слабкості» влади. Саме для цього, за даними секретаря РНБО Данілова, російські спецслужби активізували в Україні агентурну мережу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ворог має розуміти, що ми можемо з'явитися будь-де» – керівник спецпідрозділу ГУР про рейди на окуповану Херсонщину

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОКОМЕНТУВАВ ЗАЯВИ ЩОДО ЙОГО ЛЕГІТИМНОСТІ З ТРАВНЯ

Насправді у заяві Комітету з питань розвідки дуже обтікально вказано про ситуацію з легітимністю влади.

«Методика кампанії – традиційна для російських спецслужб: поставити під сумнів легітимність прийнятих в Україні після 20 травня владних рішень, …», - ідеться в заяві.

Річ у тім, що саме 20 травня 2024 року спливає п’ятирічний строк з часу інавгурації. Згідно з Конституцією України (ч. 5 ст. 103), 31 березня 2024 року мали би відбутися чергові вибори президента України. Їх не буде.

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 25 лютого прокоментував заяви щодо втрати ним легітимності у травні 2024 року через сплив терміну в 5 років, на який його було обрано у 2019 році, у зв’язку із тим, що нові президентські вибори не проводяться через війну.  

«Щодо легітимності, то це не думка західних партнерів або когось всередині України. Це наратив і програма Російської Федерації. Відповідні документи всі розвідки «Сімки» [G7, «Великої сімки»] мають. Для всіх зрозуміло, що це програма росіян. Всі проти цього, абсолютно всі. Ну, буде тут [президент Франції] Еммануель Макрон, найближчий з «Сімки», можете поставити йому запитання – він відповість», – сказав Зеленський на пресконференції, повідомляє «Дзеркало тижня».

За словами президента, західні партнери назвали йому «прізвища тих, хто у нас всередині» України «піднімає цей наратив». Зеленський сказав, що є підтверджуючі це документи, які мають деякі журналісти зі США. Вони містять суми, «які передбачені тим чи іншим інституціям, щоб цю тему піднімати». 

«Погана ідея. Я до цього ставлюсь, як до зрадницької позиції до України», – заявив Зеленський 25 лютого.

За даними «Дзеркала тижня», Офіс президента підготував текст звернення до Конституційного суду щодо легітимності перебування Володимира Зеленського на посаді президента України з огляду, що цієї весни спливає термін його каденції. Однак в ОПУ досі не визначилися, що робити зі зверненням, адже бояться не отримати потрібного рішення.

Будьмо пильними, адже проти України працює велика російська пропагандистська махина. А мету свою росіяни не приховують – знищення українців як нації та захоплення території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десятиліття агресії, «руський мир», жести доброї волі: 10 фактів про війну Росії проти України

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів