Все частіше фермери півдня України експериментують з посівами різних агрокультур. Так, теплолюбна бавовна, яку традиційно вирощують в країнах Центральної Азії, нині комфортно себе почуває на полях Одещини. А на Миколаївщині фермери нині засівають поля озимим горохом.
Одне з господарств на Миколаївщині планує вирощувати горох на 30-40 відсотках своїх земель. У 2024 році зібрали по 30 центнерів цієї культури з гектара. Станом на 20 листопада фермери обробляють 300 гектарів у Шевченківській громаді.
Про це «Суспільному» розповів фермер Ельдар Гасимов.
«За відсутності опадів останніми роками ми не можемо вчасно і вдало проводити посів ранніх осінніх культур, щоб вони добре зайшли в зиму. І ми почали альтернативу шукати. Нам дуже сподобалася ця культура (озимий горох – авт.). Вона дуже добра, як попередник. Потім після неї і озима пшениця дуже добра, і озимий ячмінь», - пояснив фермер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Побачили, що це вигідно»: аграрії Миколаївщини почали вирощувати більше льону та коріандру
За словами Ельдара, сіють озимий горох, прилаштований до клімату півдня Миколаївщини, де взимку не буває тривалих морозів. А оскільки озимий горох має гнучкі терміни сівби, це дозволяє організовувати посів із середини жовтня і навіть до середини грудня.
«Дуже добре, щоб він зайшов у зиму для перезимівлі — не більше ніж чотири сантиметри над рівнем ґрунту. Або, взагалі, перезимував у ґрунті. Навесні він починає раніше вегетувати та отримує більше вологи», - розповів Ельдар Гасимов.
Він також зазначив, що після посіву озимого гороху організовується прикочування ґрунту катками. Це робиться для ущільнення ґрунту, щоб покращити контакт насіння з землею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївські фермери займаються овочівництвом на Чернігівщині та залучають до праці жінок із колонії
Фото: «Суспільне Миколаїв»/Федір Бондар.
Тэги: