Голосування і пошук майна: на окупованій Херсонщині загарбники почали рейди в межах «дострокових виборів»
Ілюстративне фото

Голосування і пошук майна: на окупованій Херсонщині загарбники почали рейди в межах «дострокових виборів»

Автор: Марина Поліщук 27 Февр. 2024 09:15

На окупованій частині Херсонської області російські загарбники почали так звані «дострокові вибори президента». Наразі російські силовики разом із представниками «виборчих комісій» обходять будинки місцевих жителів, закликаючи «голосувати». Паралельно під час рейдів окупанти вишукують житло, яке надалі можна привласнити.  

ІМІТАЦІЯ ВИБОРІВ: ОКУПАНТИ ПОЧАЛИ РЕЙДИ НА ХЕРСОНЩИНІ

В окупованих районах Запорізької області загарбники почали «дострокове голосування» кілька днів тому. Окупанти обходять будинки, закликаючи населення «голосувати» на дому. 

На Херсонщині імітація виборчого процесу офіційно стартувала 27 лютого. Проте повідомлення про початок обходу квартир і будинків жителів, зокрема, Нової Каховки та Генічеська з’явилися ще 25 лютого. Про це повідомили активісти руху «Жовта стрічка».

Окупанти називають такі обходи «спеціальною акцією», яку на захопленій частині Херсонщини організували нібито з метою «адресного інформування виборців про вибори». Про це повідомляють пропагандисти й додають, що рейди триватимуть до 7 березня.

«Члени дільничних виборчих комісій розкажуть про терміни та доступні форми голосування, підкажуть місцезнаходження виборчої дільниці та дадуть відповіді на всі питання щодо виборів 2024 року», - повідомляє офіційну версію рейдів один із каховських окупаційних пабліків:

Реальна ж мета таких обходів – тиск на населення та пошук лояльних до окупації жителів для використання їх у пропаганді. У Центрі національного спротиву пояснюють, що представники країни-агресора ухвалили рішення про «дострокові вибори» через спротив місцевого населення на попередніх псевдовиборах. Тоді люди масово саботували псевдовибори: не відкривали двері, ігнорували відвідування дільниць тощо. Тож цього разу окупанти вирішили не тільки розтягнути «виборчий» процес у часі, а й провести рейди заздалегідь, щоб зафіксувати будинки й квартири, де проживають люди.

Активісту руху «Жовта стрічка» просять жителів тимчасово окупованих регіонів ігнорувати фейкові вибори окупантів:

- якщо можливо, змінити місце перебування або не надавати організаторам псевдовиборів жодних ознак своєї присутності вдома;

- уникати громадських місць, де організатори намагатимуться залучати населення до голосування;

- ігнорувати всі вхідні телефонні дзвінки з номерів на +7.., адже це можуть дзвонити із виборчих дільниць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти створили карту виборчих дільниць на ТОТ Херсонщини

ПОШУК ЖИТЛА, ЯКЕ ВІДЖИМАЮТЬ І ПРИВЛАСНЮЮТЬ

Вочевидь, рейди по населених пунктах окупанти організували не тільки задля проведення псевдовиборів псевдопрезидента. Паралельно кремлівські посіпаки вишукують приватне житло, яке не має власників (де насправді господарі виїхали через окупацію) або яке не оформлене за російським законодавством. У подальшому такі квартири та будинки загарбники просто привласнюють.

Проте з’являються і випадки, коли окупанти віджимають житло навіть у тих, хто переоформив його відповідно до російського законодавства та й сам отримав паспорт РФ. Як повідомив Центр нацспротиву, найбільше таких рейдів зафіксовано наразі в курортному селі Залізний Порт на Херсонщині. Воно й не дивно – у населеному пункті чимало приватних готелів, що є ласим шматком для російських терористів.

«Представники російсько-окупаційних адміністрацій вносять у списки навіть тих осіб, у кого вже є в наявності російський паспорт. Така практика вже в процесі реалізації, у зв’язку з чим окупанти вже відібрали низку таких квартир та передали так званим “переселенцям”, або ж “постраждалим” під час бойових дій», - зазначають у Центрі нацспротиву й додають, що такі дії окупаційної влади свідчать лише про бажання продовжувати геноцидну практику щодо зміни етнічного складу населення на території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Навіщо житло тим, хто не захотів бути з Росією?» – на Херсонщині окупанти вигадали нову схему привласнення квартир

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів