Херсонська прокуратура: порушено близько 1200 кримінальних проваджень стосовно посадовців-колаборантів

Херсонська прокуратура: порушено близько 1200 кримінальних проваджень стосовно посадовців-колаборантів

Автор: nikcenter.org 02 Июня 2023 18:45

Близько 1200 кримінальних проваджень порушено в Херсонській області стосовно посадових осіб органів влади різного рівня, які під час окупації області пішли на співпрацю з росіянами. Про це в інтерв’ю Миколаївському центру журналістських розслідувань розповів перший заступник керівника Херсонської обласної прокуратури Сергій Колмиков (на фото), пише «Нікцентр».

За його словами, рішення про співпрацю з російськими окупантами люди приймали з різних причин.

«Серед колаборантів, з якими нашим співробітникам доводиться мати справу, були і так звані ідейні. А були й такі, хто погоджувався на співпрацю з росіянами, бажаючи заробити грошей чи зайняту посаду, про яку давно мріяв», – каже Сергій Колмиков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто зі зрадників Херсонщини прагне стати депутатом країни-агресора – результати «праймеріз»

Він також каже, що переважна більшість колаборантів, затриманих правоохоронними органами, розкаювалися в скоєному, визнавали провину й погоджувалися на співпрацю зі слідством. Такі обвинувачені отримували вироки, мінімально допустимі статтями Кримінального кодексу, за якими люди обвинувачувалися:

«Іноді суди виносили вироки, не пов’язані з позбавленням волі. Це в переважній кількості випадків – заборона на тривалий період займатися певними видами діяльності. Але таке рішення суд може прийняти лише стосовно людей, які не скоювали серйозні злочини. Якщо людина, наприклад, брала участь в підготовці та проведенні на Херсонщині незаконного «референдуму про приєднання до РФ», то мінімальна покарання за це правопорушення – 5 років позбавлення волі. Вже є такі вироки: і стосовно людей, які брали участь в «референдумі», і стосовно одного з керівників окупаційної влади – «голови» селища Новорайське Бериславського району Херсонщини».

Сергій Колмиков каже, що на кінець травня органами прокуратури скеровані до суду 152 обвинувальні акти стосовно 162 жителів Херсонської області, які під час російської окупації добровільно пішли на співпрацю з загарбниками.

В’ячеслав Гусаков, «Нікцентр»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів