Говоріть зі мною українською: де на півдні найбільше скарг щодо порушення мовного закону

Говоріть зі мною українською: де на півдні найбільше скарг щодо порушення мовного закону

Автор: Ян Ярчук 04 Июля 2024 09:15

За перше півріччя 2024 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1062 звернення громадян про порушення мовного законодавства. Найбільше скарг на Одещині, а от на Херсонщині жодної.

По це повідомила представниця Уповноважений із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Лідер серед областей півдня України за кількістю звернень про порушення мовного закону є Одещина – 203. Водночас із Запорізької області зареєстровано 26 звернень, Миколаївської – 18, а із Херсонщини не надійшло жодного.

«Якщо говорити про сфери, то серед південних областей найбільша кількість скарг стосувалася порушень у сфері обслуговування й надання інформації про товар/послугу – 27,5% (водночас по Одещині найбільше скарг – 28,6%, 58 скарг – стосуються мови реклами та вивісок, що є унікальним в порівнянні з іншими областями). Далі йде мова реклами та вивісок – 25,5%, порушення інтернет-представництв - 15,4%, порушення у сфері охорони здоров’я – 8,5%, сфера освіти – 6,5%, інше – 16,6%», – розповіла Ярослава Вітко-Присяжнюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від влади Одеси вимагають демонтувати російськомовні вивіски та рекламу

Разом з тим, за її словами, Одещина посідає друге «почесне» місце після Києва за кількістю здійснених заходів державного контролю – 80.

Представниця Уповноваженого говорить, що ці цифри це, перш за все, не про кількість порушень, а про кількість звернень громадян:

«Яскравим доказом цьому стала нещодавній «мовний скандал» в Одесі, який показав, що одесити нетерпимі до порушень своїх мовних прав. Чимала кількість звернень щодо порушення мовного закону з півдня України свідчить про те, що мешканці цих областей, всупереч тезам російської пропаганди, негативно реагують на застосування російської мови у публічній сфері. Український південь є доволі непростим регіоном, але лише з тієї причини, що російська імперія століттями примусово зросійщувала цей регіон, що активно продовжувалося і за незалежної України. Політика лінгвоциду, яка досі триває і на тимчасово окупованих територіях, була покликана знищити українську ідентичність та асимілювати українців в один «братський народ».

Тож представниця Уповноваженого наголосила, що небайдужих до недотримання мовного закону громадян, які вживають всіх можливих важелів для захисту свого права на отримання інформації та послуг державною мовою, стає більше.

Фото: Уніан

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів