Здатні знищити цілі поля: на Одещині аграріїв попереджають про небезпечних шкідників

Здатні знищити цілі поля: на Одещині аграріїв попереджають про небезпечних шкідників

Автор: Ян Ярчук 05 Июля 2024 18:00

У південних районах Республіки Молдова що межують з населеними пунктами Одещини зафіксовано поширення перелітної сарани. Це одні з найнебезпечніших шкідників, оскільки завдають величезних збитків сільському господарству та становлять загрозу для врожаю.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби України в Одеській області:

«У південних районах Республіки Молдова, розташованих поблизу Болградського району Одеської області, поширена перелітна сарана».

У Держпродспоживслужбі також закликали терміново провести обстеження сільськогосподарських угідь, неораних земель, пасовищ, місць біля водойм, особливо територій, що межують з Республікою Молдова. Це потрібно для своєчасного виявлення та недопущення поширення осередків з високою чисельністю перелітної сарани.

«Саранові найагресивніші та найшкідливіші у світі, особливо стадні види, яким властиві періодичні масові розмноження, що завдає великих збитків сільському господарству», – коментують у Держпродспоживслужбі.

Зазначимо, що наприкінці червня видання «NewsMaker.md», посилаючись на Національне агентство безпеки харчових продуктів Молдови (ANSA), повідомляло, що у сусідніх з Одещиною Чадир-Лунгському та Тараклійському районах виявили осередки сарани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рано зацвіли та страждають від шкідників: поля півдня України всіяні тисячами сонць (фото)

Як зазначали в агентстві, на той час від комах постраждало близько 1 200 гектарів полів у двох селах, а спеціалізовані компанії за допомогою обприскувачів та дронів розпочали обробку для знищення вогнищ сарани.

Фото ілюстративне, telegraph.co.uk

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів