«Укренерго» тимчасово міняє графіки: де протягом двох тижнів зовсім не вимикатимуть світло

«Укренерго» тимчасово міняє графіки: де протягом двох тижнів зовсім не вимикатимуть світло

Автор: Марина Поліщук 05 Июля 2024 13:58

«Укренерго» оголосило про тимчасову зміну графіків відключення світла в усіх областях України. У певні дні протягом 2 тижнів абсолютно не буде обмеження споживання. Для чого це потрібно та коли й де не вимикатимуть світло?

Зміни в графіках відключень заплановані на період з 9 по 24 липня. Почергово в кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. В інші дні обмеження відбуватимуться згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні.

«Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку взимку та влітку й дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни», - зазначили в «Укренерго».

У компанії звертають увагу українців, що перелік днів, коли в певній області не буде обмежень, орієнтовний – він можливий за умови, що не буде масованих атак ворога на енергетичну інфраструктуру.

Згідно з графіком, у Херсонській області не будуть вимикати світло 19 липня, в Одеській – 12 липня, у Миколаївській – 23 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відключення світла: на прифронтових територіях планують скасувати, а наприкінці літа стане легше всім

Завдяки таким вимірам диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.

«Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності», - зазначають у компанії.

Аналіз цих даних дозволить в подальшому забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами.

В «Укренерго» додають, що оскільки в системі є дефіцит енергії, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені.

Проте якщо в зазначені дні Росія знову вдасться до масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації.

Головна світлина: depositphotos.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів