Жителів Херсонщини ошукали на понад 133 тисячі гривень: які схеми використовують шахраї

Жителів Херсонщини ошукали на понад 133 тисячі гривень: які схеми використовують шахраї

Автор: Ян Ярчук 06 Июля 2024 17:15

За останні декілька днів 6 жителів Херсонської області стали жертвами різних шахрайських схем, внаслідок чого втратили усі свої заощадження.

Про схеми, які використовують шахраї, розповіли у ГУ Національної поліції Херсонської області.

Так, до поліції звернувся мешканець Високопілля. Чоловік отримав sms-повідомлення, в якому йшлося про можливість швидко оформити фінансову допомогу. Він перейшов за посиланням, де вказав свої особисті дані та реквізити банківської картки. Після реєстрації та підтвердження з рахунку потерпілого зникло понад 33 тисячі гривень.

Правоохоронці закликають, не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За одну добу шахраї обдурили жителів Херсонщини на 335 тисяч гривень

«Шахраї різними месенджерами розсилають шкідливі посилання у повідомленнях для зараження пристроїв вірусом, викрадення персональних даних та секретних карткових реквізитів. Так вони отримують доступ до банківських рахунків. Перш ніж ввести дані своєї банківської карти на незнайомому ресурсі, перевірте його адресу в інтернеті, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті. Про усі виплати дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах», – наголошують у поліції.

Також ще три жительки обласного центру стали жертвами банківських шахраїв. Їм зателефонував нібито менеджер банку і повідомив, що рахунки заявниць заблоковані. Для їх розблокування необхідно було повідомити останні 4 цифри картки та підтвердити код, який їм надіслали в повідомленні. Жінки виконали всі вказівки, після чого з їхніх банківських рахунків зникли майже 23, 30 та 38 тисяч гривень відповідно.

ВАЖЛИВО! Якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком, необхідність оформити новий або просять переказати кошти на іншу картку, одразу кладіть слухавку і самі зверніться до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. В жодному разі не повідомляйте нікому дані своїх карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти та паролі з sms-повідомлень.

Колаж: 24 канал 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів