Небезпечна посівна: на Херсонщині загинув аграрій, на Миколаївщині створили трактор-розміновувач
Ілюстративне фото: war.ukraine.ua

Небезпечна посівна: на Херсонщині загинув аграрій, на Миколаївщині створили трактор-розміновувач

Автор: Марина Поліщук 31 Мар. 2024 12:33

Весняні роботи на полях південних областей – у розпалі. Основна проблема сьогодні – засмічені ворожими боєприпасами землі. На Херсонщині днями загинув тракторист, підірвавшись на вибухівці. Щоб убезпечити своїх працівників від подібних випадків, на Миколаївщині аграрна компанія створила власний трактор-розміновувач.

ГИНУТЬ АГРАРІЇ

Про загибель тракториста в Бериславському районі 29 березня повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Трагедія сталася поблизу села Тополине Високопільської громади.

«Під час виконання польових робіт тракторист наїхав на вибухонебезпечний предмет. Внаслідок детонації техніка загорілася. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло загиблого 50-річного чоловіка», - повідомив очільник області.


Фото: пресслужба Херсонської обласної прокуратури

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть

Нагадаємо, за минулий рік на деокупованих територіях Херсонської області 20 аграріїв підірвалося на російських мінах. П'ятеро з них, на жаль, загинули.

Олександр Прокудін нагадав, що наразі близько 60% полів Херсонщини – потенційно заміновані. Працювати безпечно лише на тих землях, які обстежили сапери.

УНИКНУТИ ТРАГЕДІЇ

Задля уникнення подібних трагедій на Миколаївщині інженери аграрної компанії «ПАЕК» розробили радіокерований трактор-розміновувач, який уже успішно використовують на полях.

«У компанії ТОВ «СП «ПАЕК» наразі проходить зачистка поля біля Снігурівки за допомогою власного винаходу по розмінуванню. Так званий «розміновувач» розробили на базі трактора МТЗ-80 провідні інженери компанії Павло Марковський та Ігор Братченко під керівництвом головного інженера Ярослава Огієвича», - повідомила пресслужба компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермерам Херсонщини й Миколаївщини обіцяють компенсувати витрати на розмінування полів: як отримати

Рішення створити власний розміновувач виникло не просто так. По-перше, поля компанії знаходяться на території, яка була окупована й там тривали бойові дії. А по-друге, рік тому кілька співробітників «ПАЕК» підірвалися на вибухівці.

«Рік тому я разом з інженерами, керівником одного із підприємств і механізатором попали в «неприємну» ситуацію, коли наша техніка з нами підірвалась на противотанковій міні. У результаті багатьом нас прийшлось відновлюватися», - повідомив власник ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Кормишкін.

Зазначається, що інженери компанії зробили гідравлічний привід на барабан із закріпленими ланцюгами, які з великою силою б’ють по землі під час руху техніки. Працює трактор дистанційно, управління здійснюється за допомогою пульта на відстані 300 метрів. У компанії додали, що всю технологію розробляли й створювали самостійно саме для власних потреб та умов виконання робіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки Херсонщина: парламент дав зелене світло вирощуванню бавовни на півдні


Розробники трактора-розміновувача біля свого винаходу. Фото: пресслужба «ПАЕК»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів