Не тільки Херсонщина: парламент дав зелене світло вирощуванню бавовни на півдні

Не тільки Херсонщина: парламент дав зелене світло вирощуванню бавовни на півдні

Автор: Дарина Лапіна 21 Мар. 2024 08:00

Українські парламентарі проголосували в першому читанні за законопроєкт № 10427-1, який дасть можливість аграріям зайнятись вирощуванням бавовни. Для цієї теплолюбної рослини планують відвести поля в південних областях України.

Про це 20 березня розповів народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Історично бавовна вирощувалася в азіатських країнах, однак із нинішніми змінами в кліматі південь України повністю під це підходить. Наприклад, Одеська та Миколаївська області. До того ж є нові сорти бавовника. Ця культура важлива для нас сьогодні. На внутрішньому ринку бавовна потрібна для військових, для легкої промисловості та й для самих аграріїв, оскільки є проблеми з експортом, є проблеми з рентабельністю традиційних для України культур», - зазначив політик.

Він додав, що вирощування бавовни може стати великим плюсом для агросектора, якщо українські аграрії бачитимуть, що бавовна дає гарну рентабельність на гектар.

«На внутрішньому ринку на бавовну є значний попит, її не потрібно буде експортувати й залежати від кордонів», - підсумував народний депутат.

Нагадаємо, наприкінці лютого народний депутат України, військовослужбовець ЗСУ Сергій Рудик на своїй сторінці в соцмережі опублікував допис на цю ж тему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкотре на ті ж граблі: на Херсонщині знову хочуть вирощувати бавовну?

Народний обранець розповідав тоді, що законопроєкт передбачає дозвіл на «спрощену процедуру реєстрації сортів бавовни в Україні». У своєму дописі нардеп згадував і Херсонщину, клімат якої підходить для вирощування бавовника. Під дописом  було чимало коментарів херсонців, які не підтримали таку ініціативу, через попередній негативний досвід вирощування бавовника в регіоні в радянські часи. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів