Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть

Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть

Автор: Дарина Лапіна 12 Мар. 2024 16:50

Через окупацію російськими терористами частини Херсонщини жителі решти областей України відчули дефіцит овочів та знаменитих херсонських кавунів. Слово «херсонські», яке можна було побачити на картонних табличках біля овочів на ринках, останні два роки стало свого роду знаком найвищої якості. Можливо цьогоріч городини з Херсонщини на українських прилавках стане більше, адже місцеві фермери планують збільшити площу посівів.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій: «Минулий рік став викликом для сільськогосподарської галузі Херсонщини. Однак наші фермери успішно завершили посівну кампанію, зібрали врожай та засіяли більше 72 тис га озимих під урожай 2024 року. Це включає 46 тис га пшениці, майже 14 тис га ячменю і 12 тис га ріпаку. Цей показник втричі більший ніж минулорічний». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкотре на ті ж граблі: на Херсонщині знову хочуть вирощувати бавовну?

За словами замначальника ХОВА, збільшити площі для посівів дозволили відносно швидкі темпи розмінування. Станом на 12 березня, обстежено та розміновано понад 196 тис га сільгоспугідь на деокупованих територіях області. Це більше ніж третина від загальної площі полів.

«Більшість наших озимих культур перебувають у задовільному стані. Зараз фермери вносять добрива, проводять обробку ґрунту і вже розпочали сівбу ярих культур. Аграрії вже посіяли ярий ячмінь на площі 1 тис га, та гороху на площі 660 га. Цього року загальна площа посівів очікується на рівні 153 тис га. Це ярі зернові, зернобобові, технічні культури, а також баштанні та овочі», – підсумував Бутрій.

Раніше «Гривна» розповідала, що цього літа також очікується збільшення кількості херсонських кавунів на українських ринках. 

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів