Минулого року в Херсонській області на російських мінах підірвалося 20 аграріїв

Минулого року в Херсонській області на російських мінах підірвалося 20 аграріїв

Автор: Іван Підлісний 23 Февр. 2024 14:35

У 2023 році на деокупованих територіях Херсонскої області 20 аграріїв підірвалося на російських мінах. П'ятеро з них внаслідок підриву загинули. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики України. 

В Мінагро також повідомили про фінансові збитки, які несе аграрний сектор під час повномасштабної війни з росією. Там зазначили, посилаючись на дані Світового банку у звіті про оцінки збитків і потреб на відновлення України, що сума прямих збитків та витрат становить понад 80 мільярдів доларів США. 

"Найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка на 5,8 млрд дол. Завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої сільськогосподарської продукції експерти оцінюють у 1,97 млрд дол., збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд дол., збитки, завдані багаторічним насадженням, – 398 млн дол., тваринництву – 254 млн дол., аквакультурі та рибальству – 35 млн дол", - повідомили в Міністерстві. 

Варто додати, що, за інформацією обласної військової адміністрації, на деокупованій Херсонщині сапери обстежили 205 907,5 гектарів територій, з них 178 463,4 гектарів – землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявлено та знешкоджено понад  148 тис. вибухонебезпечних предметів.

Як раніше повідомляла "Гривна", херсонські фермери розмістили поблизу кордону з Польщею пошкоджену росіянами сільськогосподарську техніку у відповідь на акції польських аграріїв, які влаштували блокаду сполучення з Україною.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів