Уряд затвердив порядок компенсації витрат фермерам за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. На компенсацію можуть претендувати аграрії 8 областей, зокрема й Херсонської та Миколаївської.
Відповідну постанову, розроблену Мінекономіки, Кабмін ухвалив на засіданні 12 березня. У міністерстві це рішення називають потужним кроком до запуску ринку гуманітарного розмінування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть
«Це рішення уряду дасть змогу фермерам уже цієї весни укладати контракти як з державними, так і з приватними операторами протимінної діяльності на очищення сільськогосподарських земель і отримати компенсацію із державного бюджету.
Ми сподіваємось, що це рішення допоможе збільшити кількість операторів протимінної діяльності, які працюють на ринку, а також посилити спроможність виробників техніки для розмінування. Особливо важливо для нас – сприяти розвитку українських виробників. Пришвидшення розмінування сільгоспземель – важливий крок до того, аби бізнес міг відновлювати роботу на деокупованих територіях», – цитує пресслужба відомства міністра економіки України Юлію Свириденко.
Зазначається, що на програму компенсації витрат за гуманітарне розмінування в держбюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування ділянки фермерам, які працюють на власній чи орендованій землі.
Ціна на послуги з розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.
Важливо! Компенсація надаватиметься лише один раз за одну забруднену ділянку. Заявки від фермерів приймають до 15 листопада 2024 року.
Не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції, або ж кінцеві власники с/г товаровиробника, які є громадянами країни-агресора.
Фермери, які перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.
На сьогодні ймовірно забрудненими та забрудненими залишаються 156 000 квадратних кілометрів українських територій. Зокрема, це землі сільськогосподарського призначення.
У Мінекономіки пояснюють, що мета держави – за 10 років очистити 80% забруднених земель і зробити їх безпечними для використання.
Який алгоритм отримання компенсації вартості послуг з розмінування сільськогосподарських земель детально розписано в інфографіці:
Як повідомляла «Гривна», у 2023 році на деокупованих територіях Херсонської області 20 аграріїв підірвалося на російських мінах. П'ятеро з них внаслідок підриву загинули. Тому дуже важливо, щоб розмінуванням займалися спеціалісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серед проблем аграріїв Херсонщини - відсутність коштів та робітників
Тэги: