Автор: Денис Бобков, Суспільне 18 Июня 2022 12:07

Готують на "буржуйках": жителі прифронтового села на Миколаївщині майже місяць без газу

Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Жителі села Шевченкове, що на межі Миколаївської та Херсонської областей майже місяць без газу. 20 травня внаслідок обстрілів пошкоджено головний газопровід. Мешканці села говорять, працівники газової служби відмовляються приїжджати на виклики, тому мусять пристосовуватись до таких умов.

Про це кореспондентам Суспільного розповіли жителі села Шевченкове.

На саморобній печі готує їсти трьом дітям Надія. Жінка розповідає, з маленькою дитиною робити це в рази складніше. Доводиться по декілька разів на день розтоплювати піч підручними засобами.

"Кидаю папір під низ, туди гілки й запалюю. А що робити? Так я роблю. Тут каструлька, там каструля велика, щоб менше було диму. І ще так вибираємо, аби не бахкало, щоб можна було приготувати. А інакше ніяк не приготуєш. У мене троє дітей. Що мені робити? Газу немає, світла немає, води немає", — розповіла Надія.

Місцеві жителі готують їжу на саморобній печі. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Намагалась "достукатись" до газовиків і Світлана. Жінка близько 20 разів залишала заявки на "гарячій" лінії. Говорить, відповіді так і не отримала. "Сказали, що ми не платимо за газ, і не буде нам газу. На урядову лінію вже напевно разів десять дзвонила і заявок моїх ціла купа, і вони вже не хочуть їх приймати. Газ, сказали, що зробили, але газу не буде, через те що, у села дуже велика заборгованість. Його ніхто не хоче нам подавати, хоч тут і мало людей. І зараз як би ти хотів заплатити за той газ та електрику, але і роботи навіть немає", — розповіла Світлана.

Погасити заборгованість за користування газом місцеві жителі не можуть. Пояснюють, в селі немає зв'язку та інтернету. Пенсії та інші соцвиплати не отримують, бо сільська пошта та каса не працюють.

Місцева дівчинка. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Ми розуміли, що треба потерпіти трішки, а тепер ми не знаємо скільки, бо вони не хочуть робити його. Бо їм там не зручно, їм не рентабельно і люди не платять. Я не можу заплатити за газ, тому що в нас немає ні інтернету, нічого. Поїхати я не можу в місто. Я пенсію не отримувала ще за лютий. Де я можу заплатити? В нас немає пошти, ні каси, нічого. І тут стріляють увесь час", — сказала жителька села Шевченкове Любов.

Окрім головного газопроводу перебиті також і інші мережі постачання газу. Через постійні обстріли газова служба не може приступити до відновлюваних робіт, про це повідомила прессекретарка "Миколаївоблгазу" Ірина Крисанова.

Як внутрішнім переселенцям отримати медичну допомогу

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині