«Люди мусили жити по підвалах, а російські військові - у їхніх квартирах» - жителька Снігурівки про окупацію

«Люди мусили жити по підвалах, а російські військові - у їхніх квартирах» - жителька Снігурівки про окупацію

Автор: Богдана Макалюк, «Вікна» 23 Июля 2022 08:00

Снігурівку, місто на Миколаївщині, окупанти захопили в березні й розпочали там свій терор. У місцевих забирали останню їжу, виганяли їх на вулиці, а самі натомість поселялися у їхніх домівках. Два місяці, які довелося прожити під окупацією, місцева жителька Наталія (на фото) згадує з жахом. Каже, воліла б забути все як страшний сон, але не може, пишуть vikna.tv.

- Я тоді практично не спала. Ми із чоловіком чергувалися: то він сторожить, то я, то старший син. Але я все одно боялася… Боялася заснути й більше не побачитися з сім’єю. Я їх дуже люблю, - розповідає Наталія.

ЗНУЩАННЯ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

Жінка пригадує ті пекельні два місяці під окупацією і не може стримати сліз. Каже, російські військові знущалися з місцевих, як могли.

- До нас додому зайшло четверо чоловіків з автоматами. Це було в березні. Обзивали “бандерами”. Чоловіку наказували, щоб ішов воювати за Росію.

Коли він відповів, що народився в Україні й тут помре, били його.

- Я злякалася. Віддала їм всі гроші, їжу, щоб відчепилися. Добре, що чоловік перед тим трохи консервації в городі закопав, то ми мали хоч що їсти, - згадує жінка.

Щастя, що окупанти не вигнали їх із маленькою дитиною на вулицю, каже Наталія. Її молодшому сину на той момент було всього лише три місяці. Серед місцевих масово були такі випадки.

- Люди мусили жити по підвалах, тоді як російські військові в їхніх квартирах веселилися. У кого яка техніка була, все нищили. Ми жили скромно. Я довго збирала дитячі гроші на пральну машину, щоб легше було. То вони її теж розбили, коли до нас додому приходили, - розповідає Наталія.

ЯК РОДИНА ВИЇХАЛА ЗІ СНІГУРІВКИ

Жінка дуже хотіла виїхати зі Снігурівки, але через брак коштів боялася, що опиняться разом із дітьми на вулиці. Її переконала сестра.

- Вона зателефонувала мені й каже: “Невже ти готова дивитися, як умирають твої діти?” Це мене так зачепило. І тоді я подумала: краще вже змінювати прихистки, ніж залишатися в Снігурівці з окупантами. Виїжджати було дуже складно. Чоловіку довелося залишити російським військовим документи - як гарантію, що нас проведе й повернеться, - каже Наталія.

З Миколаївщини жінці вдалося евакуюватися до Львова. Там вона зупинилася у прихистку, організованому благодійним фондом “Твоя Опора” разом з партнерами. Зараз там перебуває більше сотні українців здебільшого з Донецької, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей.

Але загалом місткість прихистку до 180 осіб, і регулярно евакуаційним потягом приїжджають ще люди, які не в змозі залишатися вдома або ж узагалі втратили свій дім.

ДЕТАЛІ ПРО ПРИХИСТОК:

- Адреса: Львів

- Контактний номер: (096)312-87-08 (Viber, WhatsApp, Telegram)

- Про наявність вільних місць додатково уточнювати за телефоном

-Прихисток працює цілодобово

- Заселення можливе з 6:30 до 21:30 щоденно

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів