У Херсоні почали весело святкувати Масляну

Автор: Мирослава КОШКИНА 05 Мар. 2019 18:12

4 березня у центрі міста, на подвір’ї етно-культурного комплексу «Херсонська Світлиця», розпочався цикл веселих розважальних театралізованих народознавчих програм «Колодочку граємо – Масляну стрічаємо!».

Як повідомляє ОЦНТ, яскраве свято для дітей загальноосвітніх шкіл міста організували працівники Херсонського обласного Центру народної творчості. Це – експеримент з поєднання фольклору, народних традицій та веселих розваг у такій формі, яка є цікавою для юних гостей нашого заходу. У веселій ігровій формі діти дізналися про стародавні традиції святкування масляничного тижня в Україні – свято Колодія, про страви, обряди, звичаї та народні прикмети.

Як повідомляє прес-служба ОЦНТ, великі ватаги дітей тричі за день зустрічали та розважали святкові персонажі: Дід Семен, Масляна, Зима та дівчата-Весняночки. Діти погрались і в традиційні народні ігри – «колодочку», «коника», «коловорот», і в сучасні – «перекинь сніжку», «сніговий лабіринт». Відбувся і запальний танцювальний батл між командами Зими та Масляної. Жваву зацікавленість дітей викликали яскраві та колоритні роботи майстрів на імпровізованому ярмарку народного мистецтва. Учні із задоволенням долучились до майстер-класу з виготовлення традиційної ляльки-мотанки.

І за традицією веселі масляничні розваги закінчились святковим пригощанням солодкими млинцями із запашним чаєм.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: