Медуз немає, відпочивальників повно: який вигляд має пляж у Фонтанці поблизу Одеси (фото)

Медуз немає, відпочивальників повно: який вигляд має пляж у Фонтанці поблизу Одеси (фото)

Автор: Дарина Лапіна 05 Июля 2024 09:15

На одному з пляжів у селі Фонтанка (Одеський район) нині повно відпочивальників, хоча про офіційне відкриття узбереж в інших населених пунктах Одещини, крім обласного центру, поки не повідомляли. Днями пляж у Фонтанці відвідала й журналістка «Гривни». Який нині має вигляд рекреаційна зона, що свого часу отримала міжнародну відзнаку якості, – далі у матеріалі.

Як раніше повідомляла «Гривна», цього року вперше після повномасштабного вторгнення влада Одещини заявила про плани офіційного відкриття пляжів не лише в обласному центрі, а й на території області. Так, на початку червня голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомляв, що від місцевої влади надійшли запити на відкриття 2 пляжів: у селах Фонтанка Одеського району та Приморське Ізмаїльського району. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі офіційно відкрили ще декілька пляжів

Зауважимо, що в селі Фонтанка є декілька облаштованих пляжів і один дикий. Увечері 3 липня один із цих пляжів, «Занзібар», потрапив у фотооб’єктив «Гривни».

На територію пляжу можна зайти пішки або заїхати на авто. Не так давно за в'їзд брали гроші, що не на жарт обурювало місцевих та приїжджих. Бо начебто робили це незаконно.

Але 3 липня до пляжу можна було під’їхати на автівці безкоштовно. Будка, де раніше сидів охоронець і брав плату за в’їзд, була вся покоцана, з вибитими шибками у вікнах. Біля неї метушилися декілька чоловіків, щось вимірюючи рулеткою. Один з них, у формі охоронця, на запитання: «А треба платити, щоб проїхати?», сумно відповів: «Поки що ні».

Зауважимо, наприкінці червня соцмережі облетіло відео, на якому невідомі знесли шлагбаум, встановлений при в’їзді на пляж у Фонтанці разом із цією будкою. Останню тросами прикріпили до автівки, повалили та тягали по землі...

Увечері 3 липня на пляжі було повно відпочивальників. І наприкінці дня кількість пляжників лише збільшувалася. Наразі на побережжі охочі скупатися в морі розміщуються лише на власних рушниках, шезлонгів помічено не було. Однак того вечора на пляжі працювала група робітників, які, ймовірно, облаштовували дерев’яний майданчик біля басейну, який, можливо, невдовзі наповнять водою.

Що ж стосується морської води, то вона вже дуже тепла – комфортна для купання навіть малюкам, яких того вечора було повно на пляжі. Однак кришталево чистою її назвати неможна. Того вечора вода була каламутна й подекуди з водоростями, плаваючими на поверхні.

Із позитивного – медуз у воді зовсім немає! Авторка цих рядків натрапила лише на двох мертвих, яких хвилями прибило до берега.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без мін, але з морськими блохами: пляжі Тилігульського лиману вже повні відпочивальників (фото)

Цікаво, що свого часу над пляжем «Занзібар» майорів блакитний стяг – міжнародний знак якості. Ця нагорода вручається щорічно, починаючи з 1987 року. Кожного року таким чином відзначають пляжі, які на цей момент відповідають певним критеріям якості, зокрема мають високі стандарти обслуговування, безпеки та рівня екологічної чистоти.

На жаль, через військові дії російських терористів не лише пляжі, а й багато інших цікавих і мальовничих українських локацій наразі перебувають не в найкращому стані.

Фото: «Гривна».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів