У Фонтанці поблизу Одеси знову беруть плату за проїзд до моря, хоча офіційно пляж не відкривали

У Фонтанці поблизу Одеси знову беруть плату за проїзд до моря, хоча офіційно пляж не відкривали

Автор: Дарина Лапіна 08 Июля 2024 14:15

У селі Фонтанка поблизу Одеси відновили роботу охоронні будки та шлагбауми, облаштовані неподалік морського узбережжя. З відпочивальників, охочих проїхати до моря на власному авто, там знову почали брати гроші.

Потрапити на пляжі в селі Фонтанка можна декількома способами: пройти до моря пішки або під’їхати на власному автомобілі. Однак за останній варіант знову треба платити.

Нагадаємо, нещодавно «Гривна» публікувала репортаж з одного із пляжів у селі Фонтанка. Рекреаційні зони на тамтешньому узбережжі ще офіційно не відкрили, але там вже повно відпочивальників. Так, 3 липня при в’їзді на узбережжя шлагбаум не працював, а охоронна будка була покоцана і з вибитими шибками у вікнах. Охоронець, який перебував того дня на посту, повідомив, що поки що проїзд до моря на авто є безкоштовним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медуз немає, відпочивальників повно: який вигляд має пляж у Фонтанці поблизу Одеси (фото)

Однак вже за три дні, 6 липня, з відпочивальників знову почали брати плату за проїзд до моря на автівці. Заїхати на територію пляжу можна безкошкоштовно, однак при виїзді з водія затребують погодинну оплату. Година перебування автівки за шлагбаумом коштує 30 гривень. Про це «Гривні» розповів наш читач Євген і надіслав нам фото відповідної квитанції. За його словами, у квитанції, яку йому видали, сказано, що це «паркувальний талон». Однак облаштованої паркувальної зони (з асфальтованим покриттям, розміткою або охороною) на узбережжі немає.

«Люди просто проїжджають шлагбаум, а далі їдуть до моря і там паркуються хто як хоче: хто уздовж дороги, хто під кущем десь – головне, щоб не заважати проїзду інших авто», - розповів «Гривні» Євген.

За його словами, 6 липня запрацювали не лише охоронці в будках – біля них також знаходилися машини охоронної фірми та муніципальної варти. Чоловік припускає, що охоронна фірма та муніципальна варта мали завдання охороняти будки, щоб їх знову не знесли невдоволенні громадяни.

Зауважимо, що лише в червні цього року шлагбаум, встановлений поблизу морського узбережжя у Фонтанці, зносили декілька разів. Так, 4 червня «Новини live» повідомили про перший випадок. Тоді шлагбаум, встановлений на ділянці дороги місцевого призначення, викликав обурення серед місцевих, тож люди вийшли на протест із вимогою прибрати споруду, що й сталося. Будку разом із незаконним шлагбаумом знесли. 

Деякий час місцеві та туристи могли безоплатно проїжджати до узбережжя, однак згодом шлагбаум та охоронна будка знову запрацювали. Проте довго це не тривало. Як писали «Новини live», наприкінці червня невідомі знову знесли будку. Її прив’язали тросами до авто, повалили й тягали по землі.

 

На паркувальному талоні-квитанції, фото якого нам надіслав читач, зазначено, що його видала ФОП Хованська. Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ФОП Хованська Дарія Олександрівна зареєстрований у селі Фонтанка по вулиці Грецькій. Серед видів діяльності ФОПу: інші види роздрібної торгівлі поза магазинами, надання інших індивідуальних послуг та допоміжне обслуговування наземного транспорту.

Цікаво, що серед відповідей на пошуковий запит «Хованська Дарія Олександрівна село Фонтанка», є посилання на декларацію Хованського Кирила Анатолійовича – начальника відділу забезпечення громадської безпеки управління громадської безпеки та взаємодії з правоохоронними органами Департаменту муніципальної безпеки Одеської міськради. 

Дружиною одеського чиновника, згідно з даними в декларації, є Хованська Дарія Олександрівна.

В останній декларації Кирила Хованського (за 2023 рік), як і за декілька попередніх років, не вказано інформації про дохід дружини. Однак в декларації за 2019 рік, Кирило Хованський вказав дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у розмірі 1 439 975 гривень, джерелом якого названа дружина чиновника Дарія Хованська. 

До слова, наявність шлагбаумів у Фонтанці та їхню законність на початку червня цього року прокоментували в тамтешній сільраді. От що тоді повідомила начальниця житлово-комунального відділу Фонтанської сільради Ганна Кропотенко в коментарі виданню «Думська»:

«З 2022 року всі проходи до моря у нас були відкриті, ніхто не брав плати за це, оскільки військова обладміністрація заборонила встановлення будь-яких шлагбаумів на проходах до морського узбережжя. Про появу шлагбауму на бульварі Променад нам стало відомо вчора після обіду. Ніхто до нас не звертався за таким дозволом, а розпорядження обласної військової адміністрації такі дії забороняє».  

Фото «Гривна», скріншот із відео з соцмереж.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів