Один злочин – різні вироки: дві жительки Херсонщини сядуть за ґрати за участь у псевдореферендумі

Один злочин – різні вироки: дві жительки Херсонщини сядуть за ґрати за участь у псевдореферендумі

Автор: Марина Поліщук 08 Июля 2024 10:30

На початку липня оголошено вироки двом жителькам Херсонщини, які під час окупації брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму за приєднання області до РФ. Одну засуджено до 2 років ув’язнення, іншу – до 7-ми.

Зокрема, жителька села Софіївка Станіславської громади, згідно з вироком Херсонського міського суду, проведе за ґратами 7 років. У вересні 2022 року вона працювала у виборчій комісії фейкового референдуму. У супроводі озброєних російських військових вона здійснила подворовий обхід жителів села з бюлетенями та урною.

У судовому засіданні вона свою провину не визнала – сказала, що її примусили. За словами обвинуваченої, під час окупації вона влаштувалася на роботу на виноградниках. Директор підприємства запропонував їй взяти участь у проведенні референдуму, на що вона спочатку відмовилася. Але керівник почав погрожувати, що в її матері будуть проблеми і вона її не побачить, тому вона погодилася на пропозицію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено вирок херсонському зраднику – ексбанкіру та зятю Героя України

Про погрози в бік матері жінка нікому не розповідала. Після звільнення Софіївки вона не зверталася до правоохоронних органів з приводу того, що її змусили взяти участі у проведенні псевдореферендуму.

Свідки, яких допитали під час судового засідання, розповіли, що обвинувачена під час подворового обходу поводилася спокійно, не нервувала, показувала хто де живе, із окупантами поводилася вільно, посміхалася та жартувала з ними. Один зі свідків повідомив, що жінка підтримувала окупантів та негативно ставилася до української влади.

Суд вирішив, що добровільність співпраці обвинуваченої з окупантами є доведеною. Її дії суд кваліфікував як колабораційна діяльність.

Жінку засуджено до 7 років увʼязнення з конфіскацією майна. Під вартою вона перебуває із травня 2023 року.

***

Жительку села Новомиколаївка Високопільської громади за колабораціонізм засуджено до 2 років позбавлення волі. Згідно із вироком Івано-Франківського міського суду, під час окупації вона добровільно брала участь в організації та проведенні псевдореферендуму. 

У вересні 2022 року обвинувачена погодилася на пропозицію «голови дільничної виборчої комісії» і працювала «членом виборчої комісії» на незаконному референдумі. У супроводі російських військових вона виконувала подворовий обхід села.

У судовому засіданні жінка визнала свою вину повністю, послідовно та в повній мірі розказала суду всі обставини вчиненого нею кримінального правопорушення. За вказану роботу їй обіцяли грошову винагороду в розмірі 50 тис. російських рублів. Обвинувачена щиро розкаялась, просила суд суворо її не карати.

Повне визнання вини, щире каяття та активне сприяння розкриттю справи визнано обставинами, які помʼякшують покарання. Тому суд призначив жінці менш суворе покарання, аніж передбачено законом: 2 роки позбавлення волі без конфіскації майна. Жінку було затримано у квітні цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жительку Високопільської громади засудили за колабораціонізм, її син загинув на фронті

Ілюстративне фото: depositphotos

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів