Без мін, але з морськими блохами: пляжі Тилігульського лиману вже повні відпочивальників (фото)

Без мін, але з морськими блохами: пляжі Тилігульського лиману вже повні відпочивальників (фото)

Автор: Дарина Лапіна 12 Июня 2024 13:00

Тилігульський лиман, що розташований на території двох областей, Миколаївської та Одеської, є одним із мальовничих куточків нашої країни та улюбленим місцем відпочинку багатьох південців. І нині пляжі лиману набирають ще більшої популярності, адже є чудовою альтернативою відпочинку на морському узбережжі, що частково закрите через потенційну небезпеку ворожих мін.

Днями одеська частина лиману потрапила у фотооб’єктив «Гривни». Діло було ввечері, але на пляжах – повно відвідувачів.

Чесно кажучи, така велика кількість відпочивальників на початку перших по-справжньому спекотних літніх днів, та ще й у вечірній час, стала несподіванкою. Узбережжя лиману було буквально усіяне рушниками, на яких відпочивали розніжені одеським сонечком пляжники. Багато родин привезли із собою пластикові столи та стільці, були й ті, хто встановлював намети. Купалися в лимані не лише дорослі, а й чимало дітей – від підлітків до малюків.

І хоча водичка в лимані відносно чиста та вже досить тепла, а головне – без ворожих мін, купатися в ній (принаймні поки що) у авторки цих рядків бажання не виникнуло. Усе через табуни маленьких ракоподібних істот, що дуже схожі на морських бліх. Занурюючи ноги по кісточки у воду, спочатку й не розумієш, що це за темні рухливі створіння навкруги. А потім увагу привертає вигук малої дитини: «Мамо, а вони кусаються!».

Маленькі, але кусючі…

І дійсно, ракоподібні, смуга яких шириною з метр тягнулася по всьому узбережжю лиману, були не надто дружелюбні – по шкірі відчувалося легке поколювання. Тут незле буде нагадати, що хоча укуси морських бліх зазвичай приносять лише дискомфорт, інколи вони здатні викликати  свербіж, біль, почервоніння, а в деяких випадках навіть утворення гнійників.

Серед камінців і мушель не одразу й помітиш, що у воді повно рухливих істот

Варто зауважити, що минулого літа під час відвідин одеської частини Тилігульського лиману авторка цих рядків жодного разу не зустріла у воді вищезгаданих створінь. Можливо, і нинішня ситуація – всього лиш тимчасова неприємність.

Проте й зараз ніякі морські блохи (чи як би не називалися ті кусючі створіння) не стали на заваді веселощам на воді. Люди не лише плавали, а й каталися на водних атракціонах, яких, за спостереженням авторки, цього року на лимані побільшало. Також на узбережжі запрацював ресторанчик, який минулого літа ще добудовувався.

Загалом тамтешнє узбережжя умовно поділене на дві частини. На першій люди розміщуються на своїх рушниках або в наметах, на другій – можна орендувати шезлонги. Їхня вартість залежить від дня тижня: у будні орендувати шезлонг на добу коштуватиме 300 гривень, у вихідні – 400 гривень. Місцевою цікавинкою є і устрична ферма, яка займається дорощуванням устриць та вирощуванням чорноморських устриць. Покуштувати їх можна в прибережному ресторанчику. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цьогоріч на Одещині відкриють втричі більше пляжів

Нагадаємо, нещодавно «Гривна» публікувала фоторепортаж з миколаївської частини Тилігульського лиману, а також розповідала про незвичайних пернатих тамтешніх мешканців, яких пощастило зустріти того дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сховок для душі в буремні часи війни – краса природи Миколаївщини (фоторепортаж)

Фото: Гривна.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів