Будівництво водогону на Миколаївщині: Держагентство відновлення знову критикують через бездіяльність

Будівництво водогону на Миколаївщині: Держагентство відновлення знову критикують через бездіяльність

Автор: Марина Поліщук 08 Липня 2024 09:15

Державне агентство відновлення та його колишнього керівника Мустафу Найєма продовжують звинувачувати в бездіяльності та провалі певних проєктів відбудови. Одна з таких – заява від Міністерства фінансів про те, що Агентство відновлення не надало проєкту відбудови водогону в Миколаївській області.

Відповідну заяву Мінфін оприлюднив у відповідь на інформаційний запит «Укрінформу». Зокрема, Держагентство відновлення мало забезпечити будівництво водогону в Миколаївській області до 31 грудня 2024 року за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку, повідомили наприкінці червня в Мінфіні.

«Процедура передбачає, що Агентство відновлення має надати проєктну пропозицію до Міністерства фінансів України для визначення доцільності підготовки спільного з МФО проєкту. Станом на сьогодні зазначена проєктна пропозиція від Агентства відновлення до Мінфіну не надходила», - ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жодного будинку в Посад-Покровському: хто винен у провалі експериментального проєкту відбудови?

У відповідь на це звинувачення Найєм, якого уряд 18 червня звільнив з посади голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, у коментарі «Економічній правді» повідомив, що на момент його звільнення вже готувалося технічне завдання на проведення процедури закупівель.

«Уряд відмовив у наданні коштів на фінансування будівництва ділянок Миколаївського водогону. На відповідній нараді 27 березня 2024 року цю відмову особисто озвучив міністр фінансів Сергій Марченко у присутності премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, голови ВЦА Миколаївської області Віталія Кіма та мера міста Миколаїв Олександра Сєнкевича», - заявив Найєм.

За його словами, доручення щодо будівництва водогону на Миколаївщині та пошуку необхідних коштів було підписано премʼєр-міністром 28 березня цього року. Одразу після цього команда Агентства відновлення разом з Міністерством відновлення почали перемовини з Європейським інвестиційним банком.

Найєм стверджує, що перемовини відбулися за участі представників Міністерства фінансів. А далі Мінфін надіслав Європейському інвестиційному банку пропозиції щодо реструктуризації спільного інвестиційного проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», зокрема, у частині потенційного спрямування коштів у межах проєкту на забезпечення водопостачання Миколаєва.

Колишній очільник Держагентства відновлення каже, що на момент його звільнення вже готувалося технічне завдання на проведення процедури закупівель. Але через тиждень після прийняття постанови про будівництво водогону був звільнений Олександр Кубраков з посади віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Новий міністр та профільні заступники, які мали продовжувати перемовини й переглядати програму, досі не призначені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не розділяю цих оптимістичних прогнозів»: мер Миколаєва розповів, коли нарешті в місті буде чиста вода

У квітні цього року депутати Миколаївської міськради ухвалили рішення, що новий магістральний водогін для забезпечення міста водою будуть прокладати з Нової Одеси. Минулого місяця начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім у коментарі «НикВести» повідомив, що будівництво нового водогону буде коштувати від 4 до 8 млрд гривень. За його словами, наразі уряд розглядає можливість фінансування цього проєкту іноземними партнерами.

На головній світлині: водогін на Миколаївщині, пошкоджений російськими окупантами у 2022 році. Фото: Korabelov.info

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів