Багато що важливо для доброго врожаю – насіння, добрива та засоби захисту, рівень вологи в грунті, температура тощо

Важливо, щоб і погода не підвела наших аграріїв, садівників і огородників.

ЯКИЙ ЗАПАС ВОЛОГИ

На Херсонщині фахівці вкотре дослідили запас вологи в грунті. На 17 лютого в метровому шарі ґрунту запаси продуктивної вологи під озимою пшеницею після непарових попередників сформувались на недостатньому рівні 76–109 мм, і переважно зволожено лише 50–70 см шару ґрунту, глибше волога відсутня. Лише під озиминою по пару зволожено повністю метровий шар ґрунту, а продуктивної вологи нараховується 132–156 мм, передає департамент сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА.

Як розповів аграрій Херсонщини Ігор Брагінець, власник і директор ПСП «Альфа-Агро»: «За кількістю опадів ця зима середньостатистична для півдня України. Загалом для озимини ситуація непогана. Можливо, це не дуже добре для соняшнику й ріпаку, утім, ці культури беруть вологу з нижніх горизонтів ґрунту. Оскільки торік літо було дощовим, глибинні запаси вологи поповнилися», передає сайт AgroTimes.

Фахівець також зауважив, що опади на Херсонщині, нехай і незначні, все ж періодично випадають. Випаровування на сьогодні практично немає, тож волога потрохи накопичується.

А ви знаєте, що завдяки науковцям – розробникам добрив – у сільгоспвиробників є можливість навіть у посуху отримати добрий врожай. Як таке можливо? Це можливо й вже доведено на практиці багатьма фермерами, які використовують «Мочевин-К» херсонського виробника.

ДОБРИВО XXI СТОЛІТТЯ

Кому - кому, а особливо аграріям сонячної Херсонщини треба щороку протистояти примхам природи, саме – засухам. Їм доводиться вкладатися в розвиток системи зрошення, розумно підходити до сівообороту, правильно підбирати добрива.

Відомий багатьом аграріям «Мочевин - К » – це добриво XXI століття, розроблене наукововиробничим об’єднанням «Агронауковець» із Херсона.

До складу добрива «Мочевин-К» входять: органіка, концентрована сечовина, мікродобрива, регулятор росту, трикарбонові кислоти тощо.

Добрива «Агронауковця» вже понад 10 років закуповують фермери не тільки Херсонщини, а й інших посушливих регіонів, і діляться враженнями, які високі результати отримують. Адже «Мочевин-К» прискорює появу сходів і збір врожаю. При схожості насіння 92%, за сертифікатом, у рядах господар отримує 97% рослин, до того ж із потовщеним стовбуром. Рослини з таким добривом стають витривалими до посухи, не втрачають вологу.

Й навіть у посушливе літо аграрії збирають добрі врожаї та пишуть вдячні відгуки «Агронауковцю».

Виробник НВО «Агронауковець» разом із добривами надає сільгоспвиробникам докладні інструкції зі застосування тих чи інших добрив і консультує протягом усього року.

Ці добрива перевірені часом – в тому, наскільки вигідно удобрювати свої поля препаратами серії «Мочевин-К», змогли переконатися фермерські господарства з різних куточків країни.

СКІЛЬКИ СІЮТЬ ХЛІБА

Під урожай 2022 року на зерно в Україні посіяно озимих культур на площі 7,7 млн га, що на 0,4 млн га більше, порівняно з минулорічним показником, передає сайт Мінагро.

Площі під озимі збільшено майже під усіма видами зернових, зокрема посіяно: озимої пшениці та тритикале – 6,5 млн га, на 0,4 млн га більше; жита – 159 тис. га, на 34 тис. га більше.

Як повідомлялося, у кінці минулого року на полях Херсонщини посіяли приблизно 505 тис. га озимої пшениці, 120 тис. га озимого ячменю, 2 тис. га жита та 98,7 тис. га озимого ріпаку.

Як повідомляють у НААН, по Україні стан перезимівлі озимих культур оцінюється як задовільний, за результатами прискореного відрощування загибелі рослин не спостерігалося.

Що стосується весняної посівної, то, за даними органів із оцінки відповідності в сфері насінництва, під урожай 2022 року сільськогосподарські підприємства підготовили та сертифікували понад 41 тис. тонн насіння, що становить майже 10% від загальної потреби. Це на рівні минулого року.

ПІДСТРАХОВКА

Цього року аграрії отримають державну підтримку у формі здешевлення страхових платежів (премій) під час страхування сільськогосподарської продукції, повідомляє департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації.

Порядок надання такої підтримки затверджено відповідною постановою Кабміну. Так, сільгосптоваровиробникам-юридичним особам незалежно від форми власності, а також фізичним особам-підприємцям надаватиметься державна підтримка страхування сільгосппродукції. Йдеться про відшкодування до 60% вартості фактично сплачених страхових платежів.

Для отримання підтримки фермерам треба застрахувати продукцію в уповноваженого страховика та подати йому ж заявку на отримання даної державної підтримки. Перелік уповноважених страховиків буде розміщений на сайті Мінагрополітики.

У 2022 році здешевлюватимуться страхові платежі за договорами страхування на озиму пшеницю на період перезимівлі.

Тэги:

Сельское хозяйство
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів