Аналіз крові на креатинін

Аналіз крові на креатинін

Автор: Євгенія Весна 26 Липня 2024 20:03

Креатинін - це відпрацьований продукт, що утворюється в м'язах при розщепленні сполуки, яка називається креатин. Креатин є частиною циклу, який виробляє енергію, необхідну для скорочення м'язів. І креатин, і креатинін виробляються організмом з відносно постійною швидкістю. Майже весь креатинін виводиться нирками, тому його рівень у крові є хорошим показником того, наскільки добре працюють нирки.

В мережі лабораторій INVIVO ви можете здати аналіз на креатинін та оцінити рівні інших важливих біологічних маркерів, які допоможуть оцінити загальний стан організму.

За яких симптомів варто здати аналіз на креатинін?

  • Втома, відсутність концентрації уваги, поганий апетит або проблеми зі сном
  • Набряки, особливо навколо очей або на обличчі, зап'ястях, животі,
  • Піниста, кривава або кольору кави сеча
  • Зменшення кількості сечі
  • Проблеми з сечовипусканням, такі як печіння або аномальні виділення під час сечовипускання, або зміна частоти сечовипускання, особливо вночі
  • Біль у середній частині спини
  • Підвищений артеріальний тиск

Аналіз також використовується для моніторингу лікування захворювань нирок або для контролю функції нирок під час прийому певних ліків.

Як підготуватися до аналізу?

Для дослідження використовується венозна кров. Забір матеріалу здійснюється вранці натще. За 12 годин до аналізу необхідно виключити прийом їжі, алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете припинити прийом медикаментів — повідомте про це співробітника лабораторії. Також за добу до обстеження необхідно мінімізувати фізичну активність. У день забору крові дозволяється випити невелику кількість чистої негазованої води.

Розшифровка результатів

Результати дослідження не є діагнозом та потребують консультації лікаря. Рівень креатиніну може змінюватись за наступних станів:

Підвищений рівень креатиніну в крові вказує на захворювання, які впливають на функцію нирок. До них можуть належати

  • пошкодження нирок (гломерулонефрит), спричинене, наприклад, інфекцією або аутоімунними захворюваннями
  • бактеріальна інфекція нирок (пієлонефрит)
  • загибель клітин у дрібних канальцях нирок (гострий тубулярний некроз), спричинений, наприклад, ліками або токсинами
  • захворювання передміхурової залози, сечокам'яна хвороба або інші причини обструкції сечовивідних шляхів; або
  • зменшення притоку крові до нирок через шок, зневоднення, застійну серцеву недостатність, атеросклероз або ускладнення діабету.

Рівень креатиніну в крові також може тимчасово підвищуватися внаслідок м'язової травми і, як правило, трохи знижується під час вагітності.

Низький рівень креатиніну не є поширеним явищем. Оскільки рівень креатиніну пов'язаний з кількістю м'язів у людини, низький рівень може бути наслідком зменшення м'язової маси (наприклад, у людей похилого віку), але також може іноді спостерігатися при прогресуючих захворюваннях печінки.

Оскільки рівень креатиніну пропорційний до м'язової маси, у жінок він, як правило, нижчий, ніж у чоловіків.
Вживання великої кількості м'яса може спричинити короткочасне підвищення рівня креатиніну в крові. Вживання креатинових добавок також може підвищити концентрацію креатиніну.

На завершення

Запишіться на комплексне обстеження в INVIVO та контролюйте стан свого здоров'я з комфортом.

Більше інформації про дослідження, актуальні пропозиції та найближче до вас відділення можна знайти на сайті invivo.ua. INVIVO: щодня піклуємося про здоров'я українців.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів