АГРАРІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РАДИ ХЕРСОНЩИНИ ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В БОРОТЬБІ З КОРОНАВІРУСОМ

Збережемо життя українців! - під таким гаслом у середині березня стартував масштабний благодійний проєкт Всеукраїнської Аграрної Ради. Мета акції – надати посильну допомогу медичним установам, органам місцевого самоврядування, пересічним громадянам у цей надзвичайно складний час протистояння пандемії коронавірусу та запобіганню поширення хвороби територією країни. Як з’ясувалося, до такої боротьби Україна була не готова. Особливо уразливим виявився стан медичних закладів та їх оснащення необхідними засобами. Малі та середні сільгосппідприємства Херсонщини - члени ВАР від перших днів долучилися до благодійного руху. Голова представництва ВАР в Херсонській області, директор компанії «Агропродукт, ЛТД» Володимир Хвостов зазначає, що коронавірус став для багатьох тестом на людяність і власну відповідальність.

– Найстрашніший вірус – це людська байдужість. Душу гріє те, що цей надзвичайний час ще більше згуртував членів нашого громадського об’єднання. Я впевнено можу сказати, що, практично, всі члени Всеукраїнської Аграрної Ради в Херсонській області від перших днів, хто чим може, допомагають у себе на місцях, в тих районах, де господарюють. Така згуртованість, напевне, одна з головних відзнак нашої організації, яка об’єднує аграріїв за покликом серця і свідомими переконаннями. Разом ми сила і мені приємно, що кількість охочих приєднатися до нашого громадської організації з кожним днем зростає». На сьогодні ВАР об’єднує 700 агропідприємств, які працюють у рослинництві та тваринництві із загальним земельним банком у понад 3,5 млн га. А Херсонське представництво організації налічує майже 70 господарств, які обробляють понад 190 тисяч гектарів ріллі. Тільки у березні членство у ВАР набули ще 5 агропідприємств Херсонської області.

«І я впевнений, що наших однодумців у подальшому буде ще більше», - зазначає Володимир Хвостов.

Члени ВАР в Херсонській області об’єднали зусилля і допомагають тим, хто цього потребує. За, практично, повної відсутності, чималими зусиллями збираються і формуються для міських, районних лікарень, Центрів первинної медичної допомоги, ФАПів партії, які укомплектовуються захисними масками, медичними халатами, шапочками, рукавичками, антисептичними засобами тощо.

Все це оперативно передається медичним установам. Так, в рамках благодійної акції «Збережемо життя українців!», фермерське господарство «Вікторія-Асканія», керівник Віталій Штанько, забезпечило медиків лікарні м. Асканія-Нова багаторазовими захисними костюмами, також для лікарні і станції швидкої допомоги закупило дезінфікуючі засоби, захисні маски респіратори. Компанія «Агропродукт, ЛТД», директор Володимир Хвостов, на прохання медиків придбала для Херсонської міської клінічної лікарні ім.Є.Є.Карабелеша, Чаплинської та Генічеської районних лікарень і Новотроїцького Центру первинної медичної допомоги антисептика рідкого близько 300 літрів, респіратори та інші засоби індивідуального захисту для медпрацівників – а це захисні халати комбінезони, медичні маски, шапочки, рукавички, швидкі тести, 125 захисних екранів тощо.

Понад 13 сільгосппідприємств об’єдналися під проводом одного з перших членів ВАР, відомого на Херсонщині аграрія, керівника підприємства «Професіонал-КС» Миколи Коноваленка і перерахували у благодійний фонд Великолепетиської районної лікарні більше 250 тисяч гривень. Окрім того, ТОВ «Професіонал-КС» додатково для Великолепетиської районної лікарні виділив кошти у сумі 30 тисяч гривень, а також закупив кисневий концентратор.

Підтримав благодійний рух колег-земляків і голова фермерського господарства «Руслан» Кузьма Узбек, придбавши для лікарні Великолепетиського району ще один кисневий концентратор і кілька електронних безконтактних термометрів. Понад 20 тисяч гривень на потреби НовотроїцькогоЦентру первинної медичної допомоги перерахувалоПОСП «Агрофірма «Мир», яку очолює Іван Доценко, а всіх малозабезпечених та людей пенсійного віку тих населених пунктів, де господарство обробляє землі систематично забезпечують захисними масками та антисептичними засобами. 30 тисяч гривень на потреби Іванівської районної лікарні перерахувало ПСП «Південне», яке очолює Анатолій Тиндюк. Засоби індивідуального медичного захисту, антисептики, грошову допомогу надали Голопристанській районній лікарні та Центру первинної медичної допомоги цього ж району місцеві аграрії Сергій Рибалко, голова фермерського господарства «Аделаїда» і Олександр Синенко, голова ПП «А.Синенко». А Вадим та Владислав Скляри, очільники фермерського господарства «Фокус», придбали та передали Голопристанській районній лікарні пральну машину.

Понад 50 тисяч гривень для купівлі апарату штучної вентиляції легень для Чаплинської районної лікарні перерахували керівники ТОВ «СіНа» Сергій та Анатолій Назарчуки. Окрім того, для медичних установ Чаплинського району були придбані електронні безконтактні термометри, медичні халатиі 2000 медичних рукавичок. Також, на потреби районних лікарень і Центрів первинної медичної допомоги Херсонської області були перераховані значні коштивід ТОВ «Отрада-Агро», яке очолює Ігор Россинський , СФГ "Акант", де головує Віктор Помазнюк, ТОВ «Агробізнес» - керівник Едуард Репілевський, СТОВ «Перше травня», яке очолює Сергій Косюк, фермерів Віталія Соценка та Юрія Малети, Віктора Нагірного СТОВ «Інгулець» та інших.

За словами голови Всеукраїнської Аграрної Ради Андрія Дикуна, проаналізувавши досвід інших країн, які понесли значних людських втрат від коронавірусу та, аби уникнути пікових навантажень на лікарні і убезпечити особливо уразливі до вірусу категорії населення, було прийнято рішення людям похилого віку, самотнім, інвалідам та малозабезпеченим надати допомогу продуктами харчування «А оскільки всі учасники Всеукраїнської Аграрної Ради займаються вирощуванням і забезпеченням продовольства, ми зрозуміли, що саме тут можемо допомогти», - пояснив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

1000 продуктових наборіврозвезли по домівках своїм пайщикам із 5 сіл Бериславського району працівники сільгосппідприємства «Злато Таврії» разом з керівником Ігорем Йосипенко. Продукти харчування отримали повністю всі орендодавці, з яких 90% - це пенсіонери. Окрім того, спільно з компанією «Укравіт», це сільгосппідприємство забезпечило кожен магазин в цих населених пунктах захисними та антисептичними засобами в загальній кількості 150 комплектів.

У Великоолександрівському районі для формування продуктових наборів СВК «Борозенське», керівник Микола Медвідь, надало 1.3 тонни борошна, а компанія «Агропродукт, ЛТД» закупило і доставило просто додому трьомстам літнім, малозабезпеченим та з особливими потребами жителям Хрестівської ОТГ Чаплинського району продуктові набори. І це не повний перелік підтримки від членів Всеукраїнської Аграрної Ради в Херсонській області. Україна протистоїть поширенню коронавірусної інфекції. У цій боротьбі перемогти можна тільки спільними зусиллями. І, як завжди, у складний для країни час аграрії об’єднуються, аби підставити своє плече державі та співвітчизникам і протидіяти загрозі разом.

Продовжується Всеукраїнська акція «Збережемо життя українців!». Медичним установам і жителям області й надалі надходить допомога від аграріїв, членів ВАР Херсонщини.

Тэги:

Благотворительность
Важно
Медицина
Область
Сельское хозяйство
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів