Аварія на Південноукраїнській АЕС: «Людей треба попереджати, бо такого буде все більше й більше»

Аварія на Південноукраїнській АЕС: «Людей треба попереджати, бо такого буде все більше й більше»

Автор: Марина Поліщук 26 Июля 2024 08:00

15 липня на Південноукраїнській АЕС виникла аварія, яка дуже вплинула на графіки відключень споживачів від електропостачання. Експерти стверджують, що таких аварій із часом буде більше. Чому про подію замовчали офіційні особи?

Про те, що на атомній електростанції в Миколаївській області була аварія 10 днів тому, 25 липня повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, правда прозвучала у відповідь на інформаційний запит до «Укренерго». Хоча раніше міністр енергетики Герман Галущенко назвав чутки про аварію фейком та російським ІПСО.

«Ми отримали відповідь, яка прямо протилежна до того, що заявив міністр:

Так, 15 липня 2024 року на Південноукраїнській атомній електростанції відбулася позаштатна подія, в результаті якої були пошкоджені трансформатори струму, що призвело до руйнувань на ВРП 330. В результаті відключився перший енергоблок з навантаженням 1000 МВт, а також три лінії електропередач. Сталося коротке замикання вимірювального  трансформатору струму з наступним руйнуванням та загоранням.

Як наслідок в південно-східному регіоні були введені графіки аварійних відключень, а в центральних регіонах, в тому числі і в місті Києві, суттєво збільшився час відключення споживачів від енергомережі», - написав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Депутат публікує фото відповіді «Укренерго» на запит щодо ситуації на ПАЕС:

Кілька днів тому про загострення проблеми відключення світла через поломки на українських АЕС повідомляв і директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

На своїй сторінці у фейсбуці 18 липня він написав, що на Південноукраїнській АЕС, ймовірно, від спеки фізично згоріли два трансформатори струму. Це спричинило посилення відключень електроенергії на лівому березі по всій Україні. За кілька днів, додав Харченко, на ПАЕС згорів ще один силовий трансформатор, і це ще більше посилило ситуацію зі світлом в Україні.

«Тим часом, в офіційних зведеннях про все це жодного слова. […] Цікаво, чому так старанно приховується ця ситуація? Адже фантастична спека, плюс постійне перевантаження обладнання, плюс постійне включення та виключення мереж (які до цього геть зовсім не призначені) по всій країні призводять до швидкої деградації обладнання. Аварій буде все більше і більше – уже незалежно від спеки (мороз теж впливатиме негативно). Як мені здається, робити вигляд, що нічого не відбувається – найгірша стратегія.

[…] Якщо взимку «посипляться» розподільчі пристрої АЕС (пристрої, відповідальні за видачу електроенергії в мережу), мало не покажеться нікому.

Людей треба інформувати. Людей треба попереджувати. Людям треба дати розуміння необхідності готуватися до складної зими», - написав директор Центру дослідження енергетики.

Натомість в «Енергоатомі» 18 липня з посиланням на Центр стратегічний комунікацій повідомили про брехню і російське ІПСО.

«Атомні електростанції України, зокрема Південноукраїнська АЕС, працюють без технічних порушень та у штатному режимі», - ідеться в повідомленні.

На головній світлині: Південноукраїнська АЕС. Фото: Вікіпедія

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів