Усім відомо, що бджоли виробляють мед із нектару квітів. А чи знали ви, що до складу меду входять близько 300 різних речовин, основу його складає простий цукор – фруктоза та глюкоза

Натуральний мед налічує десятки видів, адже медоносні бджоли збирають нектар із ранньої весни й до останніх теплих днів осені.

Як розповідають бджолярі, мед квітково-соняшниковий – найпоширеніший і коштує недорого, але це не скасовує його цінних якостей. Деяких людей відштовхує швидка кристалізація цього виду, а даремно. Квітково-соняшниковий мед має низку переваг і не менш корисний, ніж інші.

Він містить високий рівень глюкози, що сприяє відновлюванню після травм і операцій, зміцненню серця. Як помітили пасічники, особливо корисне вживання меду при ішемії, аритмії та при підвищеному тиску. Глюкоза також є основним джерелом енергії для клітин нервів і м’язів.

Корисні властивості цього продукту ефективно використовують при лікуванні та профілактиці простудних захворювань, оскільки він має протизапальну, бактерицидну та противірусну властивості. Мед відмінно зміцнює імунну систему людини та дає заряд енергії, щоб ефективно боротися проти несприятливих факторів.

Відомо, що мед благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту та печінки. Якщо, наприклад, ваші діти чи онуки мають поганий апетит, то посилити його також допоможе мед, тому що він має ефект збудження апетиту, позитивно впливає на обмін речовин. Цей продукт допомагає позбутися кишкових кольок і сприяє травленню, усуває супутні проблеми, які нерідко виникають у людей поважного віку.

Як зазначають херсонські бджолярі, які мають постійних покупців, вони завжди готові поділитися корисними рецептами правильного вживання меду, щоб подолати певні проблеми зі здоров’ям. Багатьом відомо, що мед має заспокійливий ефект і допомагає боротися зі стресами, має легку снодійну дію, тому при безсонні корисно ввечері, перед сном, випити склянку молока або теплого трав’яного чаю з ложкою меду. А от ранкове вживання меду гарантує приплив бадьорості та доброго настрою, зазначають бджолярі.

ПОРАДА ПАСІЧНИКІВ

Як не помилитися при купівлі квітково-соняшникового меду? Цей продукт через високу кристалізацію важко фасувати. З’ївши ложечку меду, можна відчути легке роздратування, поколювання слизової оболонки горла. Понюхайте мед – він має бути ароматним. Щоб не помилитися, найкраще купувати мед у перевірених пасічників. Зарекомендували себе як добросовісні продавці – й не тільки на території нашої області – «Херсонські бджолярі». Це виробники якісного та корисного меду, яких підтримують громадська організація «Земля Таврії» та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Тэги:

Сельское хозяйство
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів