Бджільництво – важлива галузь, яка дає людині мед, віск, квітковий пилок, маточне молочко та бджолину отруту. А ще є ефективним засобом підвищення урожайності та поліпшення якості сільгоспкультур і рослин. Останнім часом усе більше заговорили про важливість якості цінного продукту бджільництва – меду, бо він вважається дуже корисним, але за умови його «справжності»

Корисні властивості меду обумовлені його складом, зазначають пасічники. Адже він містить вуглеводи (глюкоза, фруктоза, сахароза) та вітаміни (А, С, Е, К, вітаміни групи В). Крім того, до складу меду входять органічні кислоти, незамінні амінокислоти, ферменти, мінеральні солі. Мед є вітамінним антидепресантом, його регулярне застосування може нормалізувати сон і допомагає зміцнювати імунітет. Натуральний мед допомагає серцево-судинній системі, справляє на організм зміцнюючий ефект. Саме тому з давніх часів молоко з медом давали при застудних захворюваннях.

Користь для жінок. Мед і продукти бджільництва використовують у косметології. Як помітили пасічники, вживання меду зранку дає колосальну підтримку протягом дня – заряд бадьорості, налагодження обмінних процесів. Кажуть, що його вживання сприяє виведенню токсинів. Для вагітних теж корисний мед, адже наповнює організм мікроелементами та діє як заспокійливий і загальнозміцнюючий засіб.

Користь для чоловіків. Мед є однією зі складових у рецептах народної медицини для підтримки «чоловічого» здоров’я та сечостатевої системи. Відомий факт – чоловіки-бджолярі мають тривалість життя довше за середню.

Цінний мед і для дітей. Не кожну дитину можна вмовити випити пігулку або сироп. А мед – смачненький і солодкий, зміцнює імунітет і насичує організм корисними речовинами.

Звісно, є протипоказання вживанню меду. Як правило, влни пов’язані з індивідуальним несприйняттям або хворобами шлунково-кишкового тракту.

Пасічники рекомендують не виключати мед зі свого раціону. З користю для організму доросла людина може з’їдати його в день по 100–150 г у декілька прийомів. Щоб мед краще всмоктувався, його краще вживати за 1,5–2 години до їжі або через три години після.

Звісно, тільки справжній і якісний мед піде на здоров’я. Фахівці Держпродспоживслужби зазначають, що мед має бути зрілим. Готовий продукт бджоли запечатують восковими кришечками – саме такий мед має всі властивості й може зберігатися довго. Щоб визначити зрілість меду, його підігрівають до 20 градусів, перемішуючи ложкою. Потім ложку виймають і починають обертати. Зрілий мед навертається на неї. Також кожен сорт меду має своє забарвлення, властиве тільки йому. Квітковий мед – світло-жовтого кольору, липовий – бурштинового, гречаний має різні відтінки коричневого кольору. Чистий без домішок мед зазвичай прозорий, якого б кольору він не був. Мед, що має в своєму складі домішки (цукор, крохмаль, інші), каламутний, і якщо уважно придивитися, то в ньому можна виявити осад.

Справжній мед – дуже запашний. Мед із домішкою цукру не має аромату, а його смак близький до смаку підсолодженої водички. Також якість меду визначають за в’язкістю. Візьміть мед на пробу, опустивши в ємність тонку паличку. Якщо це справжній мед, то він тягнеться слідом за паличкою довгою безперервною ниткою, а коли ця нитка урветься, то ниточка цілком опуститься, утворюючи на поверхні меду башточку, яка потім повільно розійдеться. Фальшивий мед поведе себе, як клей: буде рясно стікати та капати з палички донизу.

Вибрати справжній мед – задача непроста, але під силу кожному. Треба дотримуватися основних правил і вміти відрізняти фальсифікат або знайти «свого» бджоляра. Пасічники краще за всіх знають про мед і допоможуть обрати якісний продукт.

Херсонські бджолярі відповідають за якість свого меду, вони неодноразово організовували ярмарки в Херсоні та збирали багато позитивних відгуків.

Херсонські бджолярі працюють за підтримкою ГО «Земля Таврії» та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Для своїх покупців, шанувальників меду, пасічники проводять цікаві акції та завжди залишаються на зв’язку, щоб запропонувати найсправжнісінький продукт.

Тэги:

Сельское хозяйство
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів