На Херсонщині вирощують шардоне і мерло

Автор: Іван МІНЗЕР 05 Сентября 2018 10:39

Виноградарство є найбільш ефективною галузю агропромислового комплексу Херсонщини. За результатами 2017 року, на території області всіма категоріями господарств зібрано близько 40 тисяч тонн винограду, що на 18 % більше попереднього періоду, пише сайт ОДА.  

Так, у Білозерському районі розташоване перше в Україні сімейне виноробне господарство, яке збудовано по принципу французького шато безпосередньо на винограднику. На 40 гектарах грунтів переважно з червоної глини та каміння вирощують близько 10 сортів винограду: шардоне, рислінг, каберне, мерло тощо.

Херсонщина є одним з чотирьох регіонів України, де вирощують та переробляють виноград. А після втрати кримських виноробних потужностей, наша область має всі можливості розвивати це виробництво. 

Наразі в Україні працює державна програма підтримки виноградарства. Згідно з нею, аграрії можуть отримати компенсацію на 80% вартості саджанців при закладанні садів і виноградників. Отримати кошти можливо за умови, якщо посадковий матеріал є сертифікованим і внесеним в державний реєстр. 
Як зазначає сайт ОДА, в області є потужний питомник із вирощування саджанців технічного винограду - це агрофірма «Радгосп «Білозерський».

До речі, на півдні України, зокрема і на Херсонщині, стартував сезон збирання врожаю винограду. Завдяки сприятливим погодним умовам та ранньому дозріванню, збирати ягоду на підприємствах цьогоріч розпочали на тиждень-два раніше звичного.

І, хоча липневі рясні дощі не найкращим чином позначилися на виноградниках Херсонщини, все ж аграрії сподіваються зібрати гарний врожай.

Читайте також: У фермерів Херсонщини є секрети збуту врожаю

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів