Поки умови для перезимівлі озимини на Херсонщині добрі, в січні посіви були в стані зимового спокою. Про це повідомив департамент розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації

Сніг, який випав 24 і 25 січня, мінімізував загрозу пошкодження озимих культур, висота снігового покриву становила 5–10 см. Але сніжок прикрив від морозу не всі поля. Зокрема фахівці відзначають, що в окремих районах постраждали від цього озимі ячменю та ріпаку, рослини попік мороз і вони дещо пожовтіли.

Запаси вологи в ґрунті на посівах озимих нижчі за середні багаторічні показники й становлять 75–120 мм. На непарових попередниках ґрунт зволожений до глибини 50–60 см, на пару – до 80–100 см, а в більш глибоких шарах практично сухий.

У другій декаді січня деякі господарства області вносили фосфорні добрива під озиму пшеницю та проводили оранку парів.

У лютому середньомісячна температура повітря передбачається на рівні 0,5 °С морозу, місячна кількість опадів очікується – 29 мм. Ці показники тримаються в межах кліматичної норми за період 1991–2020 років.

ЯК КУПИТИ ЯКІСНЕ НАСІННЯ, А НЕ ПІДРОБКУ

Дачники-огородники, сільчани, фермери вже активно купують і навіть висівають насіння майбутніх овочів і салатної зелені, квітів тощо. На жаль, на ринку України трапляються підробки й можна натрапити на неякісний посівний матеріал.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області попереджає, що важливим під час купівлі насіння для весняної посівної є безпосередня перевірка покупцем маркування партії товару.

Відповідно до Порядку, затвердженого Мінагрополітики, інформація на упаковці повинна містити всю необхідну інформацію про партію насіння. Якщо на лицьовому боці етикетки в чорній окантовці є написи: «Державна інспекція сільського господарства України» або «Державна насіннєва інспекція України», або «Українська державна насіннєва інспекція» – це первинна ознака фальсифікованого насіння. Оскільки такі державні органи ліквідовані чи знаходяться в стані ліквідації, наголошують в управлінні фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області.

Зараз, згідно з чинним законодавством, до етикетки пред’являються такі вимоги:

1) зокрема текст друкується чорним кольором. На лицьовому боці етикетки лівий край із написом «Державне підприємство “Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції”» обкантовано чорною смугою шириною 30 міліметрів. По центру лицьового боку етикетки наведено фоновою сіткою дві великі літери UA;

2) у нижній частині етикетки зазначається її індивідуальний номер, визначений «Державним центром сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції».

У разі виникнення питань, за консультацією пропонують звертатися до управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: Херсон, вул. Старообрядницька, 34, тел. (0552) 26-36-13.

ДЛЯ БОРОТЬБИ ЗІ ШКІДНИКОМ – ПОЛЯ В КВІТАХ

Запобігти скороченню кількості певних видів комах внаслідок використання пестицидів на посівах сільськогосподарських культур, змінити на краще екологічну ситуацію в області та в країні в цілому. Задля цього департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА пропонує аграріям розглянути пропозицію Екологічного руху «Зелене сонце» і долучитися до проекту «Фацелія», передає сайт agroproduct.com.ua.

Нещодавні дослідження свідчать, що понад 40% видів комах зменшуються в чисельності, а третина перебуває під загрозою, швидкість їх вимирання у 8 разів вища ніж серед ссавців, птахів і рептилій! Це може призвести до екологічного колапсу, адже гинуть мільярди бджіл, метеликів і інших значимих для життя нашої планети комах.

Токсичні сільгосппестициди – одна з основних причин загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо їх використання в аграрному секторі.

Екологічний рух «Зелене сонце» пропонує їм взяти участь у проекті «Фацелія», який дозволить сільгоспвиробникам продовжувати вільно боротися з бур’янами, не шкодити корисним комахам і мати кращі врожаї.

Для цього – включити в план посівів, за периметром земельних ділянок, квіти фацелії. Вона отримала широке застосування завдяки своїм корисним властивостям. Розкладаючись у ґрунті, фацелія виступає як відмінне добриво, яке легко засвоюється та насичує ґрунт органікою. Рослини швидко ростуть і протягом короткого періоду набирають приблизно 300 кг ваги на сотку. Це можна порівняти з внесенням 300 кг гною. Також фацелія здатна змінювати кислотність ґрунту, зробивши її нейтральною.

Корінь фацелії залягає на глибині до 20 см за період зростання зеленої маси, водночас відбувається поліпшення структури ґрунту, вона стає рихлою та повітропроникною. Фацелія може бути використана на будь-яких типах ґрунтів. Насіння фацелії висівають як рано навесні, так і в післяжнивних і післяукісних посівах, що дозволяє в найкоротші терміни підвищити родючість ґрунту.

Рослина має специфічний аромат нектару, приваблює хижих комах, які полюють за шкідниками (плодожерка - ми, сараною, листовійками, яблуневим квіткоїдом тощо). Крім цього, вона є відмінним медоносом і приваблює бджіл для запилення інших культур і багаторічних насаджень.

ПІДЖИВЛЕННЯ – ВАЖЛИВЕ ТА ПОТРІБНЕ

Попри такі незвичні технології, які пропонують випробувати землеробцям, фермери з досвідом знають, що точно рятує рослини, живить грунт і допомагає отримати високий урожай.

Сечовина – популярне добриво не тільки в аграріїв, а й у дачників. У сільському господарстві сечовина застосовується повсюдно: для активного росту зеленої маси, активізації процесів білкового синтезу, підживлення грунту тощо. Адже господарі знають, що вона швидко засвоюється рослинами. А крім живлення забезпечує культурам захист від хвороб і шкідників, підвищує врожайність плодових дерев і городніх культур, посівів. Потрапляючи в грунт, сечовина вступає в реакцію ферментами та бактеріями, які містяться в землі.

Відомий багатьом аграріям «Мочевин - К» – це добриво XXI століття. Це добриво-ретардант класу «Мочевин-К», яке розробило науково-виробниче об’єднання «Агронауковець» із Херсона. До складу добрива «Мочевин-К» входять: органіка, концентрована сечовина, мікродобрива, ретардант, кріопротектор, трикарбонові кислоти. Виробник НВО «Агронауковець» разом із добривами надає сільгоспвиробникам докладні інструкції зі застосування тих або інших добрив і консультує протягом усього року. Ці добрива перевірені часом – у тому, наскільки вигідно удобрювати свої поля препаратами серії «Мочевин-К», змогли переконатися фермерські господарства з різних куточків країни. Аграрії понад 10 років співпрацюють із херсонським «Агронауковцем» і мають високі врожаї навіть у посуху.

Тэги:

Земля
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів