На Херсонщині відкрили фруктосховище на 1,5 тисячі тонн яблук

Автор: Виталий Яшков 09 Ноября 2018 18:57

У Білозерському районі на початку листопада запрацювало потужне фруктосховище - у ньому можна зберігати 1,5 тисячі тонн яблук у свіжому вигляді. Це дозволить значно продовжити сезон реалізації яблук.

Як повідомляє департамент агропромислового розвитку Херсонської ОДА, сховище відкрито у агрофірмі-радгоспі «Білозерський», що є одним із потужних виробників плодово-ягідних культур та винограду на Херсонщині. Фруктосховище побудоване за сучасними технологіями, воно має 10 холодильних камер, розрахованих на 150 тонн яблук кожна. Сховище є першою чергою будівництва, а загалом його потужність розрахована на 3 тисячі тонн.

За словами керівника підприємства Віталія Шишенка, будівництво сховища розпочали ще у 2012 році – тоді тільки заклали фундамент. Наступного року була зведена будівля, а вже у 2018-му було здійснене внутрішнє наповнення сховища: роботи по ізоляції, спеціальні двері в камери, завезене та змонтоване холодильне обладнання, встановлена система РГС (регуляція газового середовища).

Тепер у сховищі можна швидко охолоджувати закладену продукцію і підтримувати температуру в холодильниках на рівні 1-3ºС. Це дозволяє зберігати яблука без втрати товарної якості протягом цілого року.

На наступний рік у підприємства є плани розпочати закладення на зберігання власного винограду. Він вимагає спеціального обладнання та особливих технологій, які дозволяють зберігати таку тендітну культуру, як виноград, цілих 10 місяців. За словами Віталія Шишенка, на підприємстві також досліджують можливості зберігання черешні та персику, що дозволить взимку продавати не турецьку продукцію, а власну.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів