Херсонщина вже надала 6 мільйонів гривень дотацій за телят

Автор: Альона ШНАБСЬКА 17 Сентября 2018 15:35

Власники телят на Херсонщині все більше стали оформлювати своїх тварин, адже з цього року сільчани, які займаються тваринництвом, можуть отримати дотації за вирощування молодняку великої рогатої худоби.  

Дотація в розмірі до 2500 гривень за тварину (в залежності від віку) надається на безповоротній основі за утримання саме ідентифікованої та зареєстрованої великої рогатої худоби (ВРХ) до 13-місячного віку.

СТАЛО В 35 РАЗІВ БІЛЬШЕ ЗВЕРНЕНЬ

Як коментують в департаменті агропромислового комплексу Херсонської облдержадміністрації, завдання цієї програми – стимулювати власників худоби ідентифікувати та зареєструвати свою худобу. А також - скористатися допомогою держави.

Зокрема, за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за утримання молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб» за перший етап прийому документів, який завершився 1 травня цього року, 126 селян області за утримання 445 голів молодняку отримали бюджетну дотацію. Загальна сума допомоги склала 379 тисяч гривень.

А в другому етапі, станом на 1 вересня, органами місцевого самоврядування нараховано бюджетної дотації вже 4520 фізичним особам за утримання 9642 голів молодняка ВРХ на загальну суму 6,1 мільйона гривень. А це приблизно в 35 разів більше звернень, ніж на 1 травня.

Також отримали дотації й юридичні особи за напрямом «за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності суб’єктами господарювання». Станом на 1 травня 2018 року, 14 сільгосппідприємств, які займаються молочним скотарством, отримали 3,8 мільйона гривень за утримання 5184 корів.

За напрямом «Часткове відшкодування вартості племінних тварин» у першому півріччі подало документи 1 господарство за придбання племінних нетелів великої рогатої худоби (65 голів). Сума часткового відшкодування їх вартості становить – 1,56 мільйона гривень.

У НАС НЕ ГІРШЕ, НІЖ НА ОДЕЩИНІ

У домогосподарствах Херсонщини станом на 1 серпня нараховували 105 тисяч голів ВРХ (це і корови, і бички, і телята). І кількість звернень за дотацією за утримання 9642 голів молодняка наче здається незначною. Але в нашій області програма все ж працює добре, запевняють в облдепартаменті агропромислового комплексу. Адже наш показник відшкодування - на рівні таких великих областей як, наприклад, Одеська і Львівська. І наплив звернень від фізичних осіб очікують на третій етап подання документів, до 1 грудня.

Читайте також: Госпродпотребслужба сомневается в данных статистики о количестве скота на Херсонщине

Як пояснюють фахівці, коли дотація надійшла, то в багатьох власників при зверненні виникли проблеми з документами і багато хто тепер займається переоформленням паспортів телят тощо. А отримати дотацію на молодняк можуть лише ті господарі, чия худоба ідентифікована. При цьому, дотація видається тільки тій особі, яка вказана в документах, якими ідентифікується тварина.

Ще одна умова – встановлене походження теляти. Це означає, що телятко має бути народжене у власному господарстві від ідентифікованої корови. Ідентифікувати новонароджене теля необхідно в перші 7 днів, нагадують в облдепартаменті агропромислового комплексу. Вартість отримання паспорта складає всього 32 гривні.

Однак деякі господарі взагалі не хочуть витрачати на це кошти. А є люди, які не довіряють державі, тому не йдуть ні оформлювати тварин, ні отримувати допомогу.

Відтак, перш ніж подавати документи на виплату, необхідно провести ідентифікацію і реєстрацію теляти. Для цього необхідно звертатися до відповідальних спеціалістів районних державних лікарень ветеринарної медицини.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОДАВАТИ?

Щоб отримати дотацію, власник має подати до місцевого органу самоврядування такі документи:

- копії паспортів телят;

- у разі утримання 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- копію паспорта громадянина України;

- копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

ПРАВИЛА ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ

Дотація за молодняк надається за кожні 4 місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка в розмірі:

– за період утримання теляти віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

– за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень;

– за період утримання теляти віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень.

Загальна сума за утримання однієї тварини не може перевищувати 2500 гривень.

Читайте також: З 1 липня молоко ділять на три сорти: що треба знати селянам Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів