Громади Херсонщини хочуть до нового року провести місцеві вибори

Автор: Виталий Яшков 11 Октября 2018 17:38

Милівська та Шляхівська об’єднані територіальні громади Бериславського району 9 жовтня звернулися до Центральної виборчої комісії з проханням призначити перші місцеві вибори на їх території. Про це повідомляє прес-центр ініціативи «Децентралізація».

Шляхівську ОТГ, зокрема, було створено у липні цього року шляхом добровільного об'єднання чотирьох сільрад - Шляхівської, Томаринської, Урожайненської та Раківської.

Милівська громада з'явилася у серпні - вона об'єднала села Милове та Качкарівка.

Нагадаємо, що вибори легалізують громаду - вона отримує голову і депутатів, які мають узгодити всі формальності, зокрема ухвалити бюджет, для того, щоб вже з наступного року ОТГ могла працювати у повну силу.

Якщо на території цих ОТГ до нового року не відбудуться перші місцеві вибори, то вони можуть втратити можливість вже з початку 2019 року перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, отримати необхідну субвенцію на розвиток інфраструктури.

Також громади занепокоєні, що ситуація, яка склалася з місцевими виборами, може знівелювати саму реформу місцевого самоврядування.

Громади просять ЦВК призначити місцеві вибори на грудень 2018 року. Загалом на сьогодні в Україні на перші місцеві вибори чекають 133 ОТГ.

ЧОМУ ЗВОЛІКАЄ ЦВК?

9 серпня цього року під час засідання Центрвиборчкому було оголошено про правову колізію із законом про референдуми, через яку комісія, по суті, відмовилася призначати вибори на осінь.

У 2012 року в Україні було ухвалено новий закон «Про всеукраїнський референдум». Один пункт у його Перехідних положеннях скасував дію попереднього закону, а відтак чинність втрачав і пукнт останнього про проведення місцевого референдуму для створення ОТГ. Однак 26 квітня 2018 року Конституційний суд визнав новий закон неконституційним, через що він  втратив чинність.

Як повідомив відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК, через цю правову колізію вони вагаються щодо законності призначення виборів до нових ОТГ, тому звернулися за роз’ясненнями до комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів