Із стоматполіклініки зроблять приватний заклад

Автор: Альона МЕЛЬНИЧЕНКО 15 Февр. 2022 08:16

Мова про стоматологічне відділення Херсонської міської лікарні імені Лучанського – саме його долю зараз вирішують чиновники. Про це минулого тижня на прес-конференції розповів в. о. заступника міського голови Роман Головня

Питання про доцільність ліквідації стоматологічного відділення постало після оприлюднення висновків спеціалістів міськуправління аудиту та контролю. За словами Романа Головні, аудитори виявили, що стоматполіклініка на базі лікарні Лучанського є збитковою, а деякі види робіт проводили із порушеннями. Через це, за словами в. о. заступника мера, було прийняте рішення скоротити стоматологічне відділення в складі лікарні. Однак він додав, що зараз чиновники відпрацьовують механізм, який дозволить зберегти колектив і робочі місця: «Для лікарні стоматологічне відділення було збитковим, хоча стоматологія – справа не збиткова. Ми вбачаємо два шляхи: закрити відділення та звільнити всіх людей або дати можливість людям зберегти колектив – а це 60 працівників, зберегти робочі місця, зберегти податки від них і дати можливість херсонцям отримувати стоматологічні послуги в звичному для них місці. Ми відпрацьовуємо механізм, щоб колектив це приміщення взяв в оренду та почав працювати як приватний заклад».

Майно відділення (техніка, медичне обладнання та інше), за словами Головні, залишиться комунальним. Його планують здавати в оренду людям, які там працюватимуть.

Результати аудиту міської лікарні імені Лучанського, в тому числі й стоматвідділення, опубліковані на сайті мерії. В документі сказано про виявлені факти нецільового використання грошей, отриманих від НСЗУ (Національна служба здоров’я України). За весь 2020 рік і І квартал 2021-го за надану стоматдопомогу лікарня від НСЗУ отримала 523 тисячі гривень. Однак лише за 2020-й рік на стоматматеріали та інструменти медзаклад витратив 943 тисячі гривень. Недостачу 420 тисяч гривень покривали за рахунок коштів від НСЗУ, отриманих за надання амбулаторної допомоги дорослим і дітям у 2020-му році. А це, за висновками аудиту, є порушенням закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Прокоментувати ситуацію «Гривна» попросила гендиректора лікарні імені Лучанського Володимира Ларіонова. Він підтвердив, що зі стоматполіклініки збираються зробити приватний заклад після її скорочення як структурного підрозділу лікарні. Також Володимир Юрійович прокоментував висновок аудиту щодо збитковості стоматполіклініки. За його словами, така ситуація склалась через відносно невеликі розцінки НСЗУ на стоматологічні послуги. Аби стоматологи могли надати послуги, їм потрібно заздалегідь закупити витратні матеріали, що лікарня й зробила, але розцінки НСЗУ (на надані стоматпослуги) є занизькими, не покривають витрати на матеріали та обладнання.

Ситуація, коли медичному закладу не вистачає грошей від НСЗУ, не тільки для Херсонщини, а й для інших українських міст стала, на жаль, звичною. Проте в таких випадках в службі здоров’я радять місцевій владі згадати про можливість дофінансування медзакладу з міського бюджету. Це законом не заборонено. А зважаючи на те, що багато хто з херсонців приходив лікувати зуби до стоматполіклініки на базі лікарні імені Лучанського не тільки через якість послуг, а й заради доступних цін, ідея дофінсування з бюджету (комунального некомерційного підприємства, якою є лікарня) виглядає актуальною. Однак такий варіант вирішення проблеми в міськраді взагалі не розглядали.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів