Колесо обіцяють не різати на металолом, а реставрувати

Автор: Дарина ЛАПІНА 24 Февр. 2022 07:06

Колесо огляду, розташоване у парку «Херсонська фортеця», останні місяці було яблуком розбрату для чиновників, підприємця (орендуючого атракціон) і мешканців обласного центру

Дійти згоди не могли в питанні знесення розважальної техніки. Представники влади пояснювали таку необхідність майбутнім будівництвом на місці колеса огляду сучасного «Урбан-парку», на що з держбюджету виділять 70 мільйонів гривень. Буцімто під держпроект підходить саме парк «Херсонська фортеця», й саме та його ділянка, де стоїть колесо огляду. Ще в грудні 2021 року виконком Херсонської міськради проголосував за демонтаж атракціону, який розпочався 17 лютого.

Примітно, що за два дні до офіційного старту вищезгаданих робіт, 15 лютого, навколо колеса вже бігали робочі з інструментами. Про це на своїй сторінці в соцмережі розповів один із херсонських активістів, який виступає проти знесення атракціону, Борис Романченко. 16 лютого розбирачі колеса на місце не з’явились, але активісти все одно викликали правоохоронців, які прийняли заяву щодо «несанкціонованого розбору атракціону», повідомив Романченко. Ця історія стала поштовхом для чергового обговорення подальшої долі атракціону, зокрема планів влади порізати техніку на метал і продати як лом. Таку його участь обговорювали на одному з минулих засідань виконкому 18 січня. Долю демонтованого колеса вбачали якраз у продажу його частин на металолом. Так тоді присутнім на засіданні пояснював заступник мера Володимир Пепель. Мовляв, що після демонтажу атракціон поріжуть на частини та відвезуть на склад КП «Гарантія». Після цього «порізане» колесо мали здати на металолом, а виручені гроші повернути до міського бюджету. Продавати метал збирались через тендерні торги, вибравши покупця, який запропонує найбільшу ціну. Однак схоже, що останні події все ж вплинули на рішення влади, й колесо збережуть.

17 лютого директор КП «Гарантія» Ігор Семенчевстарший повідомив, що міцність металевих конструкцій атракціону давно не відповідає технічним вимогам. Тож навіть, якщо на його місці не запланували будівництво спортпарку, питання щодо зносу колеса все одно довелося б вирішувати. Атракціон демонтують, але збережуть частини, аби в подальшому провести експертизу та реставрувати пошкоджені частини конструкції (переважно це місця кріплення).

Як запевнив Ігор Семенчев, різати на металобрухт оглядове колесо ніхто не збирається. Його встановлять на новому місці в одній із зон відпочинку Херсона. Це питання вирішуватиметься під час розробки проектів планів міських парків, над якими працюють у департаменті містобудування. Демонтовану конструкцію зберігатимуть на полігоні херсонського дорожнього управління до прийняття остаточного рішення щодо місця його розміщення, підкреслили в прес-службі міськради.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів