Зайняли «високі посади» при окупантах: СБУ повідомила про підозру ще двом херсонським зрадникам

Зайняли «високі посади» при окупантах: СБУ повідомила про підозру ще двом херсонським зрадникам

Автор: Марина Поліщук 18 Февр. 2023 10:45

Повідомлення про підозру отримали ще двоє прихильників «руского міра» в тимчасово окупованому Херсоні. Ідеться про близьких до гауляйтера Володимира Сальдо колаборантів, які зайняли «високі посади» в окупаційній владі.

Ось що, зокрема, повідомляє управління СБУ в Херсонській області:

«Окупанти, встановивши тимчасовий контроль на території Херсонщини, відчули кадровий голод через небажання патріотично налаштованих херсонців коритися загарбникам. Свою допомогу в закріпленні окупаційної влади в Херсоні запропонували двоє проросійськи налаштованих місцевих мешканців, які мріяли про кар’єрний ріст та покращення власного фінансового становища. Вони погодилися обійняти «керівні» посади в незаконно створених органах влади».

Одного з них призначили керувати «Департаментом внешних связей и внутренней политики военно-гражданской администрации Херсонской области». Інший почав керувати «Департаментом информационной политики Херсонской области», а згодом отримав підвищення аж до «Министра информационной политики Херсонськой области».

Обидва зрадники на своїх «посадах» виконували організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції на благо окупантів.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів обом зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Наразі фігуранти перебувають у тимчасово окупованому Генічеську. Утім, як зазначає пресслужба УСБУ, співробітники служби безпеки знають про їхнє місцеперебування і проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

ТЕЛЕГІН і БРИКОВ

Правоохоронні органи зазвичай не вказують прізвищ підозрюваних, проте з оприлюднених СБУ фото зрозуміло, про кого саме йдеться.

Підозра Телегіну. Фото: Офіс Генпрокурора

Про життєвий шлях колаборанта Ігоря Телегіна «Гривна» вже розповідала. Саме він під час окупації Херсона очолив так званий «департамент зовнішніх зв'язків та внутрішньої політики військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

Наразі Телегін активно займається «патріотичним вихованням» школярів у тимчасово окупованому Генічеську, сприяючи розповсюдженню російського мілітарного руху «Юнармія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадетські класи та юнармія: як росіяни вербують херсонську молодь у тимчасовій окупації


Колаборант Ігор Телегін. Фото з відкритих джерел

Керівником окупаційного «департаменту інформаційної політики Херсонської області» ‒ а пізніше «міністром інформаційної політики Херсонської області» ‒ погодився стати колишній херсонський медійник Євген Бриков.


Євген Бриков. Фото з відкритих джерел

Фото: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

«Колаборант Бриков Євген Олександрович 21 травня 1988 року народження. Співорганізатор Херсонського антимайдану часів Януковича. Син колаборантки Тетяни Брикової. Адмініструє сальдівські ресурси "Херсон.Любимий". Отримав посаду начальника "інформаційної політики" при окупаційній владі. Приймав участь в організації і проведені псевдореферендуму, голосував "за"»,ідеться про колаборанта в «Базі зрадників Херсона».


Бриков і Сальдо. Фото: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

У 2012-2014 роках Бриков був прессекретарем голови Херсонської обласної державної адміністрації. У 2015 році став співзасновником ТОВ «Інформаційне агентство “Улюблене місто”», яке володіло сайтом «Любимий Херсон».

Тепер Брикову загрожує від 5 до 10 років в’язниці.


Підозра Брикову. Фото: Офіс Генпрокурора

 

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: