Які статки мають депутати, яких до Херсонської міськради привела партія гауляйтера Сальдо

Які статки мають депутати, яких до Херсонської міськради привела партія гауляйтера Сальдо

Автор: Іван Підлісний 15 Лютого 2024 12:40

"Блок володимира сальдо" - нині заборонена політична партія, політичний локальний проект, який активізувався навколо гауляйтера Херсонської області та зрадника володимира сальдо під місцеві вибори у 2020 році. Як показала повномасштабна війна з рф, партій список об'єднав чимало колаборантів, що зараз активно розвивають так званий "рускій мир" в тимчасово окупованій частині регіону. 

До Херсонської міськради цей проект привів одразу 9 депутатів, частина з яких пішла на службу до кремлівського карлика. Які статки мають ці обранці, які прийшли до влади під прапорами "блоку сальдо" - далі в матеріалі. 

Вже без мандатів, але з новими придбаннями 

Ольга Виноградова подала до НАЗК декларацію за 2023 рік у січні. Вже колишня депутатка міськради не задекларувала жодної нерухомості, хоча мала би вказати житло, в якому проживає. Судячи з декларації, протягом 2023 року Виноградова проживала в Херсоні. 

Минулого року екс-депутатка від партії гауляйтера Херсонської області стала власницею мотоциклу EXDRIVE HYPER NC-250 2022 року випуску, який придбала (про що містяться дані в декларації) за 110 тисяч гривень. З рухомого майна Ольга Виноградова також має у власності два водних засоби - алюмінієвий човен UMS Tuna 550 та гідроцикл BRP RXP-X RS. Останні вона придбала у листопаді 2022-го, через 5 днів після звільнення Херсона, хоча у декларації за позаминулий рік це придбання не було задекларовано. 

Дохід Ольги Виноградової у 2023-му склав лише 24 тисячі гривень. Це допомога для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від українського уряду. Хоча, підкреслимо, в декларації екс-депутатка зазначила, що фактичне місце проживання співпадає з місцем реєстрації - Херсон. Порівняно з 2022 роком, у Виноградової зникли готівкові збереження в сумі 5000 доларів США, які були вказані у минулій декларації. Ймовірно, всі кошти пішли на придбання гідроцикла та мотоцикла. 

Про те, що Ольга Виноградова склала повноваження депутата Херсонської міськради, стало відомо у вересні минулого року. Також відомо, що вона у 2018-му стала співзасновницею громадської організації "Союз легальних перевізників", головою ГО "Херсонський міський голова" та "Антикорупційне бюро Херсонщини" разом із оточенням ще одного вже колишнього депутата міськради Ігоря Пастуха. 

Ігор Пастух - ще один вже колишній депутат Херсонської міськради, який склав повноваження разом із вищезгаданою Ольгою Виноградовою. Персона відома у Херсоні. Працював на різних посадах як держслужбовець. Зокрема, в минулому це заступник міського голови Херсона, очільник Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. 

В декларації за минулий рік Пастух вказав у власності дві земельні ділянки загальною площею майже 3500 квадратних метри та два будинки площею 62,9 та 93 кв.м у тимчасово окупованому селі Кардашинка Херсонської області. Один з будинків - спільна власність з дружиною Оксаною Пастух, яка також була депутаткою міськради (фракція "Європейська солідарність") але склала повноваження. Інші об'єкти нерухомості (а їх вісім) в декларації записані на родичів Ігоря Пастуха. 

Минулого року автопарк Ігоря Пастуха поповнився двома автомобілями - Toyota RAV4 EV 2013 року та Mersedes-Benz EVITO 2020 року випуску. Задекларована вартість першого авто - 304,5 тисячі гривень. Однак, за даними сайтів з продажу автомобілів, середня вартість Toyota RAV4 EV на вторинному ринку складає близько 550 тисяч грн. Mersedes-Benz EVITO задекларований Пастухом за 380 тисяч гривень. Хоча на вторинному ринку таке авто коштує від 700 до понад 2 млн гривень. 

Також у 2023-му Ігор Пастух став власником двох причепів. В декларацію також зазначено володіння ще одним причепом та автомобілем марки: BMW 325 1994 року випуску. Інші автівки - у власності дружини. 

Заробив ексдепутат від "Блоку володимира сальдо" минулого року 370 тисяч гривень як фізична-особа підприємець, майже 82,5 тисячі гривень від "Херсонської обласної енергопостачальної компанії" за генерацію електроенергії, 14000 гривень допомоги для ВПО та понад 39 тисяч гривень від Івано-Франківського центру зайнятості. Жодних грошових збережень Ігор Пастух в декларації не вказав. Натомість його дружина Оксана збільшила розмір активів, про що ми напишемо в наступних публікаціях. 

Колишній головний "казначей", помічниця сальдо та "королева харчування"

Роман Степанович Підперигора - давнішній соратник володимира сальдо, його помічник часів депутатства гауляйтера Херсонщини у Верховній Раді України та колишній директор Департаменту фінансів Херсонської міськради. На момент написання статті він подав декларацію лише за 2022 рік. 

В ній колишній чиновник вказав будинок та земельну ділянку у Херсоні, які знаходяться у власності тещі Підперигори Тетяни Підгорної. Варто зазначити, що офіційно Роман Підперигора та Оксана Підгорна не перебувають у шлюбі, але живуть разом, про що свідчать дані в декларації. 

Немає у ексчиновника та депутата міськради автомобіля. Задекларована лише зарплата за 2022 рік - майже 405 тисяч гривень. Дохід та збереження цивільної дружини Роман Підперигора не вказав у декларації. 

Варто нагадати, що Роман Підперигора є фігурантом гучного корупційного скандалу, який пов'язаний із хабарництвом. Директора департаменту фінансів було затримано правоохоронцями у вересні 2017 року під час спроби дати хабар тодішньому начальнику обласного Управління захисту економіки Нацполіції в розмірі 3 тисячі доларів США. Як стало відомо з судових ухвал, Підперигора давав хабар в інтересах ще однієї соратниці володимира сальдо та колеги по депутатському корпусу Альони Ротової. Зокрема, за ці кошти правоохоронці мали би не звертати увагу на махінації з тендерами міського департаменту ЖКГ на користь однієї з компаній пані Ротової. Судячи з даних судового реєстру, кримінальне провадження проти Підперигори не закрито досі. 

В крісло депутата міськради Херсона під прапором сальдо потрапила і його давня соратниця та помічниця Ольга Співакіна. На момент написання публікації вона подала декларацію за 2022 рік. 

В ній вона вказала квартиру у Херсоні та нежитлове приміщення площею 58,5 кв.м, яким вона почала володіти незадовго до повномасштабного вторгнення рф - у грудні 2021 року. Задекларована частка статутного капіталу в компанії ТОВ "Віалон". Остання фігурує в старому кримінальному провадженні щодо рейдерського захоплення володимиром сальдо та його оточенням ТОВ "Квіти Херсона". Дохід Ольги Співакіної у 2022 році склав лише 13 тисяч гривень - виплати ВПО та соцдопомога. У декларації за 2021 рік вона мала збереження на суму 10 тисяч доларів США. 

Ценкер Ірина у ЗМІ отримала титул "королеви шкільного харчування". Вона (на момент підготовки матеріалу) не подала до НАЗК декларацій за 2021, 2022 та 2023 рік. Однак, судячи з відкритих джерел, її "харчова" бізнес-імперія продовжує успішно працювати в Херсоні. Причому поставляти продукти харчування до бюджетних організацій компанії родини Ценкер не припиняли і під час окупації Херсона, але за завищеними цінами. 

Так, наприклад, ТОВ "Таврія Фуд" у 2022 році отримала контрактів на загальну суму понад 7,7 млн гривень. Але, за даними Youcontrol, на рахунки компанії було переведено лише майже 208 тисяч гривень. 

Видання "Наші гроші" у 2022 році звернуло увагу на угоди ТОВ "Таврія Фуд" з Херсонським обласним закладом надання психіатрічної допомоги" про постачання цукру за ціною 65, 71 та 85 грн за кілограм. 

У минулому році сума контрактів "бюджетниками" з "Таврія Фуд" склала майже 3 млн гривень. Цього року компанія Ірини Ценкер вже підписала договорів на постачання продуктів харчування на загальну суму близько 700 тисяч гривень. 

Директор гімназії-втікач

Директор херсонської гімназії №3 та поки діючий депутат міськради Олексій Петров - наступний у нашому списку. Декларацій за 2022 та 2023 роки на порталі НАЗК ви не знайдете. Причина тому втеча разом з російськими окупантами на лівобережжя Херсонської області восени 2022 року перед звільненням Херсона. 

Про його співпрацю з росіянами та окупаційною владою області є згадка на сайті "Миротворець". Історію його роботи на окупантів ми дізналися з власних джерел. Відомо, що під час тимчасової окупації Херсона Олексій Петров не захотів очолювати свою ж гімназію №3, а обійняв посаду "завгоспа" однієї зі шкіл у Таврійському мікрорайоні міста. Таким чином, він міг навіть отримувати зарплату від України, працюючи на окупаційну владу. До слова, за даними аналітичної системи Youcontrol, Олексій Петров офіційно досі є директором гімназії №3. Чи заведена на нього кримінальна справа, невідомо. Але в судовому реєстрі щодо нього немає відповідних ухвал. Немає Петрова й базі розшуку МВС. 

Декларація втікача за 2021 рік доволі скромна. Він з дружиною, яка також працювала в гімназії, володіють двома квартирами у Херсоні та Ірпіні Київської області. Олексій Петров є власником автомобіля Ford Mondeo 2012 року випуску, який придбав у тому ж 2021 році. Загальний дохід родини Петрових склав тоді 553 тисячі гривень. Причому, як виявилося, що дружина директора гімназії, працюючи підлеглою чоловіка, заробляла більше за нього. 

Кремлівські посіпаки

Лишаються зрадники - родина Семенчевих та сам гауляйтер володимир сальдо. Ігор Семенчев-старший - депутат та вже колишній директор комунального підприємства "Гарантії" під час окупації Херсона став заступником "голови окупаційної адміністрації" міста, і, судячи з сайту так званої ВЦА, залишається ним досі. Український суд засудив цього зрадника до 10 років позбавлення волі та конфіскував все його майно. 

Хоча, конфіскувати особливо немає чого. Судячи з його останньої декларації за 2020 рік, Ігор Семенчев-старший немає жодного майна. Все записано на його дружину Ірину Семенчеву. А це будинок, квартира, 6 земельних ділянок і автомийка в Антонівці та квартира у Херсоні. Автомобіль Toyota Land Cruiser 2006 року випуску також Семенчев записав на дружину. 

Ігор Семенчев-молодший має поки статус обвинуваченого в українському суді за фактом колабораційної діяльності, а його майно намагається конфіскувати Мінюст. Він обійняв посаду заступника сальдо в окупаційній адміністрації області, але пробув в цьому кріслі не довго. Його було звільнено. Причина, із зрозумілих причин, невідома. Однак, у серпні минулого року стало відомо, що Ігор Семенчев-молодший подав на сальдо та окупаційний орган влади до російського суду з вимогою відновити його на посаді та виплатити компенсацію. Чим завершилася ця справа, також невідомо.

У Херсоні пан Семенчев відомий своїми корупційними діяннями - хабарами та "відкатами". Так у вересні 2013 році стало відомо про вимагання від одного з підприємців 80 тисяч доларів за виділення в оренду земельної ділянки через посередника. Останнього правоохоронці затримали після того, як він викинув хабар з вікна автомобіля втікаючи від слідчих. 

Ігор Семенчев втік з України, але у лютому 2014-го його було затримано в Молдові. Далі було СІЗО і вихід на свободу під домашній арешт. Справу по суті ніяк не могли розпочати суди по різним містах Херсонської області. Більше того, стало відомо, що під час передачі матеріалів справи, з неї почали зникати сторінки з доказами злочину. 

Не менш скандальною стала і справа про "відкати" на ремонті доріг в Антонівці, які стали об'єктами для піару Семенчева-молодшого на виборах до міськради та Верховної Ради. За даними слідства, він на посаді голови селища протягом 13 млн гривень разом з групою осіб крали бюджетні кошти, які виділялися на ремонт проїзних частин вулиць. Експерти також назвали й суму "відкатів" - понад 13 млн гривень. Далі суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але була внесена застава, через що Семенчев знову вийшов на волю. 

Попри ці всі хабарі та "відкати", декларація Ігоря Семенчева-молодшого за 2020 рік дуже аскетична і викликає лише сміх. В ній цей політичний "діяч" вказав лише квартиру у Херсоні, машину в користуванні, яка у власності одного з каховських підприємств, та майже 400 тисяч гривень зарплати селищного голови. 

Не можна оминути і більш свіжої корупційної історії, в яку вляпався Семенчев-молодший. На цей раз від став фігурантом кримінальної справи, але вже на росії! Російські так звані слідчі Семенчеву інкримінують махінації із "житловими сертифікатами", які кремль роздавав жителям тимчасово окупованих територій до грудня минулого року, заохочуючи цивільне населення переїжджати до рф. 

І, нарешті, очільник цієї компанії колись у Херсонській міськраді, кремлівський посіпака, про якого довго розповідати не має потреби - володимир сальдо

Суд обрав йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі заочно. Також конфісковано майно його родини на користь держави. А це - ПАТ «Каштан» у Житомирській області, яке видобуває декоративний та будівельний камінь, і 30% транспортної компанії «Дельта Сервіс». Також у зрадника забрали готель, триповерхову будівлю та будинок площею 226 кв.м.у Херсоні, квартири в Херсоні й Одесі, апартаменти площею понад 300 квадратів у Ялті, квартиру та два паркомісця в селищі Ореанда, декілька земельних ділянок та автомобіль Volvo XC90. До слова, кошти родини сальдо вже поповнюють бюджет України

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів