Конфісковані гроші зрадника Сальдо поповнили держбюджет України

Конфісковані гроші зрадника Сальдо поповнили держбюджет України

Автор: Марина Поліщук 31 Янв. 2024 13:15

До державного бюджету України вперше надійшли гроші, які були конфісковані в колаборантів. Серед них – і найодіозніший зрадник Херсонщини Володимир Сальдо.

Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль.

«Друзі, сьогодні вперше санкційні гроші починають працювати на державу. Понад 32 млн гривень вже надійшли в державний бюджет. Мова йде про власні кошти таких колаборантів, як Ворон та Сальдо, і фінанси з підприємства російського олігарха Дерипаски», - розповів Коваль у власному телеграм-каналі.

За словами голови Фонду державного майна, отримавши рішення суду, Фонд вживає заходи для максимально ефективного управління та розпорядження стягнутими активами. Зокрема ініціює зняття раніше накладених арештів. Він додав, що конфісковані кошти підуть на відновлення інфраструктури.

Як повідомляла «Гривна», у травні 2023 року Вищий антикорупційний суд конфіскував майно гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо. Майно та основні активи Сальдо, а також його колишньої дружини та доньки було стягнуто в дохід держави. За рішенням суду, уряд передав майно родини зрадника в управління Фонду державного майна України.

Нагадаємо, у родини Сальдо вилучили ПАТ «Каштан» у Житомирській області, яке видобуває декоративний та будівельний камінь, і 30% транспортної компанії «Дельта Сервіс». Також у колаборанта забрали готель, триповерхову будівлю та будинок площею 226 м² у Херсоні, квартири в Херсоні й Одесі, апартаменти площею понад 300 квадратів у Ялті, квартиру та два паркомісця в селищі Ореанда, декілька земельних ділянок та автомобіль Volvo XC90.

Також минулого року  було стягнуто в дохід держави активи Дмитра Ворони – колишнього заступника міністра юстиції України часів Януковича. У вересні 2022 року Ворона став радником голови в окупаційній Запорізькій адміністрації, а потім був призначений «сенатором Росії» від окупованої частини Запорізької області. У нього вилучили 4 квартири, 10 земельних ділянок, садовий будинок, домоволодіння, 3 автомобілі та гроші.

У лютому 2023 року Україна націоналізувала заводи російського олігарха Олега Дерипаскі вартістю понад 10 мільярдів гривень. Ідеться про Миколаївський глиноземний завод і три нафтовидобувні компанії. За даними правоохоронців, Дерипаска керував підприємствами через підконтрольні комерційні структури в різних регіонах України, намагаючись приховати свій зв'язок із українськими активами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На майно херсонського "слуги народу", який перейшов на бік ворога, наклали арешт

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів