Влада планує відновити зрошення на правобережжі Херсонщини, а окупанти заговорили про відбудову ГЕС
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Влада планує відновити зрошення на правобережжі Херсонщини, а окупанти заговорили про відбудову ГЕС

Автор: Марина Поліщук 17 Липня 2023 09:05

Херсонщина, яка до повномасштабного вторгнення РФ мала найбільшу кількість зрошуваних земель, через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС втратила цю перевагу. Нині обласна влада шукає шляхи відновлення зрошення на правобережній частині регіону. Окупанти ж тим часом заговорили про відбудову ГЕС.

Нагадаємо, що цьогоріч Одещина пообіцяла забезпечити Україну баштанними та овочами, бо саме там наразі – найкраща ситуація зі зрошенням. Навіть компанія «Чумак» після втрати заводу в Каховці готова збудувати новий в Одеській області.

А що ж Херсонщина, яка завжди славилася своїми овочами та кавунами?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонські овочі: високі ціни зараз та майже відсутність перспектив у найближчому майбутньому

Сьогодні влада Херсонської області розглядає можливість відновлення зрошення на деокупованій правобережній частині. До теракту на ГЕС на цій території зрошувалося 45 тисяч гектарів земель. До того, поки відбудують дамбу, можна відновити подачу води на 25 тисяч гектарів. Про це «Суспільному» розповів виконувач обов’язків директора Департаменту сільського господарства та зрошення Херсонської обласної держадміністрації Дмитро Юнусов.

«Без відбудови Каховської ГЕС можна в короткостроковій перспективі відновити зрошення, яке використовувалося з річки Інгулець та нижньої частини Дніпра. Це Білозерська, Херсонська, частина Тягинської і Дар’ївської громад. У результаті підриву військами РФ гідроелектростанції пошкоджені та затоплені помпові станції, які розташовані у прибережній зоні під обстрілами. Після закінчення активних бойових дій їх можна відновити й зрошувати ці землі», – сказав Юнусов.

Загалом з-поміж 427 тисяч гектарів зрошуваних земель Херсонщини 365 тисяч гектарів знаходяться на тимчасово окупованому лівобережжі. На цих територіях без зрошення, каже Юнусов, неможливо буде вирощувати овочі, фрукти, ягоди, баштанні, кукурудзу та сою.

«Перспективи є. Необхідно разом із науковцями вивчати, які культури можна вирощувати без зрошення. Але обсяги вирощеної продукції значно зменшаться», – додав він.


Такий вигляд має сьогодні Північнокримський канал. Фото із соцмереж

А тим часом уже й окупанти почали волати, що без зрошення на тимчасово окупованих територіях людей нагодувати не вийде. Гауляйтер окупованої Херсонщини Володимир Сальдо днями заявив про плани відновити підірвану самою ж Росією дамбу Каховської ГЕС.

За словами зрадника, якого цитує телеграм-канал «Правда Геращенко», від ГЕС залежить зрошення сухих степів трьох регіонів, зокрема й Криму.

«Так было последние полвека, в которые экология и экономика нижнего Поднепровья полностью перестроилась и стала зависеть от Каховского водохранилища. Говоря по-простому, прокормить столько людей, сколько здесь жило ранее, без Каховской плотины не получится», – сказав Сальдо.

Яким чином це планують зробити, московський прихвостень не повідомив. Вочевидь, окупаційна влада знайшла новий спосіб витягнути грошей з Кремля та показати «піклування» про жителів окупованих територій. Але все це чергова маячня – така ж, як до цього були заяви Сальдо про будівництво «нового міста» на Арабатській стрілці чи газопроводу з Криму

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів