Чергова маячня від Сальдо: зрадник заявив про будівництво газопроводу з Криму на Херсонщину

Чергова маячня від Сальдо: зрадник заявив про будівництво газопроводу з Криму на Херсонщину
Автор: Марина Поліщук 17 Мар. 2023 09:00

16 березня херсонський колаборант Володимир Сальдо заявив про початок будівництва газопроводу з Криму на Херсонщину. Зокрема, за словами зрадника, тягнути його планують нібито до «нового міста» на Арабатській стрілці. Нагадаємо, ідеться про будівлі клініки доктора Козявкіна біля села Щасливцеве, які окупанти привласнили, заявивши, що збудували «перший урядовий квартал» майбутнього міста.

Останнім часом Сальдо фонтанує безглуздими популістськими заявами, то запрошуючи британського прем’єра Ріші Сунака на окуповану Херсонщину, то розповідаючи про якісь російські вибори, які в його мріях відбудуться і на правобережній деокупованій частині області... Тепер-от – нова фантазія про газопровід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадник Сальдо хоче провести російські вибори в Херсоні

«Рішення прийняте, і всі плани щодо будівництва, відновлення інженерних комунікацій реалізуються вже зараз. Газопровід будується з боку магістрального газопроводу, який свого часу був газопроводом з Херсонської області до Криму, тепер він служить у зворотний бік. Так званий реверсний режим. Генічеська агломерація вимагає все більше й більше газу, бо розпочато будівництво нового міста», – цитують окупаційні ЗМІ Криму маячню Володимира Сальдо.

У своєму телеграм-каналі зрадник написав, що ділянку газопроводу, якої не вистачає, нібито добудовують.

Що насправді означає ця заява Сальдо про будівництво газопроводу, пояснили експерти Асоціації реінтеграції Криму. Зазначається, що насправді агресор планує незаконно видобувати газ на Арабатській стрілці – на захоплених у 2022 році російськими загарбниками потужностях Стрілкового родовища «Чорноморнафтогазу».

Ці видобувні об’єкти у 2014 році були відключені від газопроводу, який з’єднував їх через Сиваш із тоді вже окупованим Кримом, де були розташовані підземні газосховища для накопичення газу.

«Маячня Сальдо про те, що "генічеська агломерація вимагає все більше й більше газу, бо розпочато будівництво нового міста" на Арабатській стрілці є очевидною. Жодних енергоємних підприємств на окупованій частині Херсонщини агресором не запущено, а населення постійно скорочується через вимушену міграцію від окупантів у будь-який можливий бік. Тому падає і споживання», – роз’яснює Асоціація.

Отже, будь-які «нові газопроводи», анонсовані агресором, чи, найімовірніше, запуск ним уже наявних насправді означають посилення незаконної експлуатації Росією родовищ на Арабатській стрілці та Азовському морі.

«Це, безумовно, має зумовити комплексне правоохоронне реагування та міжнародні ініціативи з боку української влади в межах підрахунку завданих збитків та встановлення винних осіб», – додають експерти.

ДОВІДКА. Стрілкове газове родовище розташоване на Арабатській стрілці на відстані 44 км від Генічеська. Родовище відкрите в 1964 році, введене в розробку на береговій частині (3 свердловини) в 1976 році. Розробка прибережної частини родовища здійснювалася за допомогою двох морських платформ. Вони з’єднані з береговим комплексом підводним газопроводом. Початкові запаси родовища складають 3,755 млрд куб м газу.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну газ для споживачів Генічеського району видобували саме на Арабатській стрілці. До окупації Криму зимовий дефіцит покривався із кримського Глібовского підземного газосховища, куди влітку закачували надлишки газу, видобуті зі Стрілкового родовища.

За місяць до повномасштабного вторгнення РФ в Україну голова ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова розповіла, що запасів Стрілкового газового родовища вистачить для забезпечення Генічеська ще на 50 років.

Знімок на обкладинці: морська стаціонарна платформа на Стрілковому газовому родовищі. Фото: investigator.org.ua

Приєднуйтеся до нас:

Чергове словоблуддя Сальдо. Зрадник заявив про побудову нового кварталу в Генічеську та відновлення роботи портів

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Колаборанти Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади похизувалися «здобутками» на росТВ