Окупанти привласнили клініку Козявкіна, оголосивши її «урядовим кварталом» нового міста на Арабатці
Фото довоєнного часу: arabatka.ua

Окупанти привласнили клініку Козявкіна, оголосивши її «урядовим кварталом» нового міста на Арабатці

Автор: Марина Поліщук 13 Февр. 2023 11:30

Окупаційна влада Херсонщини продовжує хизуватися своїми міфічними досягненнями, видаючи вкрадене в Україні за власні здобутки.

Днями пропагандистські інтернет-видання розповсюдили «новину», буцімто «на Арабатській стрілці збудовано перший урядовий квартал» майбутнього міста. Та навіть похизувалися відеокадрами й світлинами «зведених» будівель. На кадрах українці впізнали споруди клініки Козявкіна – за мирних часів цей проєкт не встигли завершити й запустити в роботу.

Як повідомив телеграм-канал «Генічеськ.юа», понад два місяці жителів Генічеського району окупанти не пускали на гаряче джерело, розташоване за селом Щасливцеве – саме там, де знаходиться клініка. Хоча раніше, як пише видання, головний колаборант Генічеська Геннадій Малюков обіцяв, що джерело для людей буде безкоштовним і жодних перешкод туди потрапити не буде.

Тож тепер стали відомі причини закриття гарячого джерела – там дуже багато російських військ, а в самих будівлях клініки Козявкіна ведуться ремонтні роботи, зазначає телеграм-канал.


Світлина «урядового кварталу» на Арабатській стрілці з пропагандистських інтернет-видань. Фото: телеграм-канал «Генічеськ.юа»

Тим часом зрадник Володимир Сальдо браво відзвітував нагору про завершення будівництва урядового кварталу. Він нібито має стати основою розрекламованого окупантами міста, яке вони у своїх мріях будують на Арабатці.

«Оглянули будівлі урядового кварталу на Арабатській стрілці. Основні будівельні роботи тут завершені, триває внутрішнє оздоблення приміщень. Саме цей квартал стане основою нового міста», – написав Сальдо у своєму телеграм-каналі.


Скріншот з пропагандистських інтернет-видань. Фото: телеграм-канал «Генічеськ.юа»

Таке епічне «будівництво», результати якого продемонстрував своїм кремлівським  господарям Сальдо, звісно ж, вимагало чимало коштів.

«Можна тільки уявити, скільки він на цьому відмив мільйонів російських рублів. А разом з ним і продажні щури Генічеської адміністрації», – пише «Генічеськ.юа».

Сальдо хизується «будівництвом» перед кремлівськими чиновниками. Фото: телеграм-канал «Генічеськ.юа»

ДОВГОБУД ХЕРСОНЩИНИ

Нагадаємо, Володимир Козявкін – доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, Герой України, президент Kozyavkin Medical Group. На жаль, серце знаменитого вченого, засновника та довголітнього керівника Міжнародної клініки відновного лікування, зупинилося 16 грудня минулого року.

У 2005 році на Арабатській стрілці біля села Щасливцеве поряд із цілющим гейзером Козявкін розпочав будівництво бальнеологічного санаторію для реабілітації пацієнтів із хронічною неврологічною патологією. У 2021 році об’єкт був готовий на 80%. Тодішня влада Херсонщини пропонувала внести його до переліку об’єктів «Великого будівництва».


Клініка доктора Козявкіна на Арабатці станом на 2021 р.

Станом на кінець лютого 2021 року, за даними Херсонської облдержадміністрації, була майже завершена перша черга об’єкту. Побудовано головний корпус бальнеологічного комплексу, їдальня, три будівлі артезіанських свердловин, будівля комплексу очисних споруд. Усе це було забезпечене електроенергією, газом, водою, каналізацією, проведена оптоволоконна лінія передач даних. Проте ще не завершили будівництво очисних споруд. Для запуску проєкту потрібні були додаткові інвестиції в обсязі 11,3 мільйонів доларів.

Невідомо, чим завершився би цей етап будівництва клініки, бо розпочалася війна.


Гаряче джерело на фоні будівель клініки Козявкіна, світлина довоєнного часу. Фото: arabatka.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів