Влада Одещини заявила про початок томатної історії регіону. Компанія «Чумак», чий завод у Каховці російські окупанти розграбували та знищили, повідомила про будівництво нового заводу в Одеській області. А місцеві фермери висловили готовність збільшити посівні площі під овочі для подальшої переробки.
Про все це нещодавно йшлося на нараді з питань розвитку овочівництва регіону в Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.
Нагадаємо, що саме Одеська область сьогодні, після трагедії на Каховській ГЕС, має найбільшу кількість зрошуваних земель. Тож цьогоріч Одещина обіцяє забезпечити Україну кавунами та овочами.
Цього року в регіоні засіяли овочевими культурами загалом 1489 гектарів. Серед найбільшу частку складають помідори:
«476,6 га – томати;
307,1 га – цибуля;
95,11 га – морква;
81,87 га – капуста;
22,75 га – огірки;
434,44 га – інші овочеві», – повідомила на нараді директор Департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова. Вона додала, що наразі внутрішній попит на овочеві культури задовольняється частково імпортом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонські овочі: високі ціни зараз та майже відсутність перспектив у найближчому майбутньому
При цьому влада робить акцент на вирощування помідорів та їхню переробку. Фермери регіону вже підтвердили готовність збільшувати посівні площі під томати. А все тому, що саме на Одещині планує збудувати новий завод компанія «Чумак».
Нагадаємо, каховський виробник кетчупів і консервації втратив свій завод на Херсонщині – окупанти знищили підприємство, перед тим укравши весь транспорт, обладнання, а також усі запаси готової продукції. Тому керівництво «Чумака» планує побудувати на Одещині новий завод з переробки томатів, повідомили в Одеській ОВА.
Представник ПРАТ «Чумак», який узяв участь у нараді з питань розвитку овочівництва регіону, повідомив, що це буде суттєва підтримка для розвитку агропромислового комплексу Одещини, додаткові надходження податків до бюджету, а також створення майже 5 тисяч робочих місць. За словами офіційного представника компанії, вибір на користь Одеської області було зроблено з декількох причин. По-перше – кліматичні умови, по-друге – професійне керівництво галуззю з боку керівництва області.
Тэги: