Виїхати з окупації через Крим – досвід херсонця

Виїхати з окупації через Крим – досвід херсонця

Автор: Євген Веселов 23 Янв. 2023 16:04

Вже два місці не працює створений окупантами пропускний пункт через Василівку. Майже єдиний шлях, який умовно доступний жителям лівобережжя Херсонщини та окупованої частини Запорізької області – це через Крим.

Василівка закрита вже 2 місяці

Про те, що Василівка закрита, неодноразово повідомляв міський голова Мелітополя Іван Федоров:

«15 грудня рашисти закрили єдиний виїзд з окупації через Василівку в сторону Запоріжжя.
Окупанти говорили, що їхні «новорічні канікули» продовжаться до 15 січня. Проте пройшло вже більше, а орки так і не відпочили: виїзд досі закрито.

Натомість рашисти зробили жест небаченої щедрості: дозволили дітям, жінкам і людям похилого віку проходити 10 км «дороги життя» пішки. Але і тут є нюанси.

Українці, депортовані рашистами з окупації в бік Запоріжжя, безслідно зникають. Їх виганяють з домівок майже без речей, в одних тапках і змушують діставатися через «сіру зону» пішки. Вихваляючись про видворення «диверсантів» у роликах для росЗМІ», - повідомив Федоров.

У соціальних мережах з’явилася інформація про те, що у пеших переходах зникають люди, але підтвердити чи спростувати її наразі неможливо. Також з’явилася інформація, що в сірій зоні застрягло декілька приватних автівок.
Наразі, поблизу Василівки точаться бої.

Міський голова Федоров нагадує, що є ще два шляхи евакуації - в сторону Грузії, Латвії, Естонії та інших європейських країн:

- через Бердянськ-Маріуполь-Новоазовськ;
- через Крим.

Дорога через Крим на Європу чи в Грузію

Назвати безпечним цей евакуаційний коридор неможливо. На блокпостах росіяни проводять жорстку фільтрацію. Особлива увага до чоловіків призовного віку.

Своїми враженнями від поїздки з лівого берега до Грузії через Крим з перевізником «Южний експрес» поділився бізнес-тренер та політтехнолог Юрій Погребний, який 11 місяців провів в окупації на лівому березі Дніпра. Нарешті йому вдалося виїхати через Крим:

«Сейчас, наверное, кто-то готовится выезжать через Крым, поэтому дам информацию, которую утаивают перевозчики, в частности - "Южный экспресс".

1. Никакого прямого рейса не существует. Четыре пересадки из одного автобуса (маленького и без вайфая) в другой. Один раз мы ждали НА УЛИЦЕ следующего автобуса 5-ть часов, а второй раз в Симферополе - 4 часа, и тоже на улице возле заправки. А из Владикавказа в Тбилиси нас вообще везли по четыре человека в небольших легковых машинах.

На КПП в Армянске надо идти по дороге пешком с чемоданами - сначала 0,5 км, а после паспортного контроля до парковки - ещё ~ 0,5 км.

Отношение водителей - такое себе.

Надо говорить правду, "Южный экспресс"», - написав Погребний.

Під постом люди діляться власним досвідом виїзду:

«Ехали через Чонгар. В нескольких автобусах. Правда на Чонгаре ждали в автобусе, в Симферополе тоже.
Водители от Крыма до Латвии не очень вежливый оказался, был конфликт. В Российской границе высадили с автобуса и сказали идти в каком направлении...», - пише Тетяна.

«Мої знайомі їхали з «Супутником» через Крим до Польщі дуже задоволені, вайфай в тепло і швидко і без пересадок. В Грузію вони теж возили раніше», - ділиться Наталля.

«Моя сестра и ее знакомые выехали «Южным Экспрессом» и очень довольны!!! Я не знаю, в чем секрет... И вайфай, и зарядка, и телевизор, и водители угодили, остановки, кафе по дороге и тд.... Не знаю. Я сестре верю. Делаю вывод, что бывает и такое, как у Вас… Не хотелось бы так попасть», - пише Ірина.

А загалом дописувачі кажуть: головне, що виїхали живі і здорові, тому що безпеку на російській території ніхто не може гарантувати.

За наявною інформацією, щоразу окупанти посилюють фільтрацію на пропускних пунктах. На в’їзді до Криму в усіх пасажирів збирають не тільки відбитки пальців, а і проби ДНК. На кордоні росії і країн ЄС погрожують перестати випускати чоловіків, а інколи безпричинно розвертають людей назад в окупацію.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів