Вітрина «руського міра». Як кремлівські посіпаки спотворюють село Тавричанка

Вітрина «руського міра». Як кремлівські посіпаки спотворюють село Тавричанка

Автор: Марина Поліщук 05 Май 2023 13:00

Колись квітуче село Тавричанка, що знаходиться в Каховському районі, окупанти та місцеві колаборанти перетворюють на розплідник «руського міра». Сільські краєвиди спотворили поверненням пам’ятника Леніну, а населенню, особливо дітям, активно промивають мізки пропагандою.

Тавричанка до війни мала славу одного з найбільш впорядкованих сільських населених пунктів Херсонщини. Адже розташоване в Тавричанці дослідне господарство «Асканійське» НААН України десятиліттями вкладало кошти в розвиток інфраструктури села та сплачувало до бюджету громади чималі податки. Після реформи децентралізації Тавричанська ОТГ вийшла на першу сходинку по доходах громад в області та на 24 місце – по Украї­ні. Тож не дивно, що тут були й пристойні дороги, відремонтований клуб та школа, система водопостачання та навіть готель. 

Після повномасштабного вторгнення росіян Тавричанка теж опинилася під окупацією. Понад те, коли Збройні сили України звільнили Херсон, відтіснивши ворога на лівий берег, з’явилася інформація, що саме сюди перебралися каховські колаборанти. У грудні минулого року ми повідомляли, деякі рашистські «установи» Каховки та фейкового муніципального округу разом з тамтешніми зрадниками перемістили до Тавричанки. 

На початку березня цього року стало відомо, що в Тавричанці окупаційна влада запустила роботу школи, розпочавши навесні навчальний рік. Місцеві та приїжджі колаборанти й далі перетворюють село на таку собі вітрину «руського міра».

Як пише Novakahovka.City, перед 1 травня у Тавричанці повернули пам'ятник Леніну. Він був знесений у 2015 році в рамках закону про декомунізацію. При цьому пропагандисти повідомили, що «Леніна» збираються урочисто відкрити до 9 травня. До цього дня гауляйтерка села Оксана Довбня пообіцяла зробити до пам'ятника доріжку та «дизайнерську клумбу». 


Реанімований Ленін у Тавричанці. Фото: пропагандистські пабліки

Видання зазначає, що до цього Тавричанський будинок культури вже співав пісні про Леніна – адже будинок культури в селі працює на повну. Так, 24 березня тут відгуляли концерт до «Дня працівника культури» за російськими стандартами – в Україні, нагадаємо, цей день припадає на 9 листопада. До речі, гауляйтерка Тавричанки Оксана Довбня – колишня директорка цього закладу.


Колаборантка Оксана Довбня. Скріншот з відео

Оксана Довбня «засвітилася» нещодавно у флешмобі, який запустили окупанти на лівобережній Херсонщині, щодо відмови від українського громадянства. Для зйомок вона обрала локацію у вигляді зруйнованого під час війни будинку (на фото).

До інформаційного забезпечення окупаційного режиму також долучають і селищну бібліотеку. Завідує нею Альона Новак, яка готувала тематичні виставки до ідеологічно правильних свят: дня космонавтики чи «дня защитника отечества».

Окупаційна адміністрація Тавричанки промиває мізки й місцевим дітям – результати роботи часто публікують у своєму телеграм-каналі. Опікується освітою в селищі колаборантка Наталя Гальченко. За словами місцевих жителів, жодної педагогічної освіти жінка не має. Нагадаємо, до грудня 2021 року вона працювала директоркою розташованої в Тавричанці Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

Один з небагатьох працюючих дитсадків Каховщини – теж у Тавричанці. За повідомленнями окупаційних ресурсів, він почав працювати з 20 лютого цього року, там функціонує одна група з 28 дітей. Дошкільнят активно залучають до російської культури.

Не гребують у Тавричанці залучати до зйомок пропагандистських роликів молодь. Так, у мережі з’являються відео підлітків з російською символікою. З примусу чи власної волі вони зняті – невідомо. Але вони активно працюють на легітимізацію окупаційної влади, створюючи образ щасливих та згодних з новим режимом жителів.

Дослідне господарство «Асканійське» НААН України теж опинилося в руках окупантів та їхніх прибічників. Віктор Найдьонов, директор господарства, зазнав переслідувань через проукраїнську позицію. На своїй сторінці в соцмережах він навіть писав про небезпеку для тих односельців, які з ним спілкуються чи спілкувались колись.

Нині ж «Асканійським» завідують його колишні працівники, що погодилися на співпрацю з росіянами: перший заступник директора Князєв Олександр Володимирович, головна бухгалтерка Саяхова Олена Каримівна, головний інженер Бутенко Валентин Васильович, головний енергетик Смішко Володимир Васильович, головна економістка Гречка Тетяна.


Тут і на головній світлині - краєвиди села Тавричанка довоєнного часу. Фото з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів