У березні окупанти відкрили на Херсонщині дві школи й оголосили про початок навчального року
Фото ілюстративне

У березні окупанти відкрили на Херсонщині дві школи й оголосили про початок навчального року

Автор: Марина Поліщук 12 Мар. 2023 09:15

Навчальний рік добігає кінця, а на захоплених територіях Херсонщини окупанти в березні відкрили декілька шкіл та оголосили про початок навчання. Щоб змусити батьків віддавати дітей до російських шкіл, загарбники влаштовують рейди по родинах з дітьми й погрожують штрафами.

Так, у тимчасово окупованому селі Рубанівка Каховського району 1 березня окупаційна влада урочисто відкрила школу. Про це пише Нижні Сірогози.City, посилаючись на телеграм-канал окупаційного «министерства образования и науки Херсонской области».


На «відкритті» школи в Рубанівці очі дітей не світилися радістю... 1 березня 2023 р. Фото – пропагандистських телеграм-каналів

Школярам окупанти буцімто подарували канцелярські набори. І хоча до завершення навчального року залишилося менше трьох місяців, окупанти вихваляються цією подією: «Счастью родителей нет предела, ведь дети снова будут учиться, получать всё новые и новые знания, находиться в коллективе и, главное, в безопасности».

Яким чином загарбники забезпечать обіцяну безпеку дітям, що перебуватимуть у школі, не зазначається.

9 березня навчальний рік розпочали і в школі села Тавричанка того ж району – там цього дня окупаційна влада теж відкрила школу, повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на пропагандистські телеграм-канали.

На «урочистій лінійці» виступила нова начальниця «відділу освіти» окупаційної адміністрації Каховки Терещенко (дівоче прізвище – Ус) Олена Сергіївна. Також її назвали представником окупаційного «міністерства освіти Херсонської області».

Судячи з оприлюдненого окупантами відео, на «відкриття» школи прийшло близько 30 дітей. Хоча до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Тавричанському опорному комунальному закладі загальної середньої освіти ім. О. Гатила навчалося близько 400 учнів.


«Відкриття» школи в Тавричанці на окупованій Херсонщині, 9 березня 2023 р. Скріншот відео

«Очолила» захоплену окупантами школу колаборантка Гальченко Наталя Миколаївна. До грудня 2021 року вона працювала директоркою розташованої в Тавричанці Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України.

«Окупанти намагалися відкрити нашу школу ще у вересні, але в них так і не вийшло. З горем пополам вони набрали туди кілька десятків дітей, бо всі інші давно виїхали з окупації разом із батьками. А ось призначення на посаду «директорки» школи Гальченко багатьох здивувало. У неї взагалі немає педагогічної освіти, і сама вона свого часу приїхала до Тавричанки з Киргизстана. Втім, у більшості набраних до школи вчителів теж немає педосвіти, це просто набір випадкових людей», – розповіли виданню жителі Тавричанки.

Як бачимо, намагання окупантів запровадити на захопленій Херсонщині російський освітній простір все більше заходить у глухий кут. Їм ледве вдається відкривати якісь школи, та й то набравши замість учителів випадкових людей з вулиці. При цьому дітей їм здебільшого доводиться буквально заганяти силою на навчання.

Як повідомляє Центр національного спротиву, у тимчасово окупованих регіонах півдня України ворог влаштовує рейди по родинах, які не віддають дітей до російських шкіл. Для цього окупанти навіть створили «комісії у справах неповнолітніх», які виписують батькам штрафи за навчання дітей в українських школах.

До батьків приходять з обшуками, аби перевірити техніку, за допомогою якої діти можуть навчатися в українських школах онлайн. Під час обшуків родинам погрожують штрафами й тим, що відберуть дітей, якщо батьки не віддадуть їх до російської школи.

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів