Каховські колаборанти потікали до села Тавричанка: місцеві жителі опинилися в небезпеці

Каховські колаборанти потікали до села Тавричанка: місцеві жителі опинилися в небезпеці
Автор: Сергій Яновський, golos.com.ua 16 Декабря 2022 09:00

У містах Генічеськ та Скадовськ, куди через контрнаступ ЗСУ позбігалися колаборанти з усієї Херсонщини, для деяких посіпак окупантів, схоже, уже не вистачає місця. Так, рашистські «установи» Каховки та фейкового муніципального округу разом з усіма тамтешніми гауляйтерами перемістили до віддаленого села Тавричанка (на фото – село Тавричанка до повномасштабної війни), повідомляє «Голос України».

Там їм цілком комфортно – адже розташоване в Тавричанці дослідне господарство «Асканійське» НААН України до війни десятиліттями вкладало кошти в розвиток його інфраструктури та сплачувало до бюджету громади чималі податки. Тож є в селі пристойні дороги, відремонтований клуб та школа, система водопостачання та навіть готель. Нема тільки спокою та безпеки. 

У Тавричанці рашистські нишпорки та прислужники займаються тим самим, що в Каховці. Тобто доводять свою вірність московським господарям, посилено вишукуючи з-поміж селян українських патріотів, ветеранів АТО-ООС.

Директор ДПДГ «Асканійське» Віктор Найдьонов, котрий не прийняв «руського миру» та публічно викривав тутешніх зрадників навіть перебуваючи в евакуації, підтримував через месенджери зв'язок із земляками та оприлюднював отриману через них інформацію про те, що відбувається в Тавричанці.

Колаборанти це взяли на замітку та заходилися перевіряти телефони хліборобів. Навіть одного прізвища Віктора Найдьонова в телефонному списку контактів, не кажучи вже про наявність недавніх вхідних чи вихідних дзвінків, достатньо, аби власник телефону опинився на підвалі – дуже вже зрадникам правда очі коле. А оскільки Віктор Григорович у рідному селі людина шанована й спілкування та дружби з односельцями ніколи не цурався, його номер був у багатьох. І всі вони тепер опинилися в небезпеці. 

При цьому врожай та майно «Асканійського», включно з імпортною сільськогосподарською технікою, окупанти за допомогою своїх посіпак давно розікрали, залишивши місцевих без можливості заробляти собі на прожиток. З наближенням українських визволителів каховські колаборанти, звісно, перемістяться кудись у РФ, де пайок їм гарантовано. А от як виживатимуть далі «ощасливлені» окупантами тавричанці, їх не обходить…

Приєднуйтеся до нас:

«Спочатку викрали брата, тепер батька». Жителька Новоолексіївки розповіла про репресії щодо кримських татар

Історія з крокодилами в Олешках, про знищення яких Сальдо заявив в ефірі росТВ

День 342. 31 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

«А потім вітер подув – і побачили купу трупів». Фоторепортаж із Правдиного

«Просто зараз горять три будинки – годину тому прилетіло». Як Берислав пережив окупацію і потерпає від обстрілів