У перші ж дні роботи виявив приховану техніку ворога на Херсонщині – як працює народний супутник

У перші ж дні роботи виявив приховану техніку ворога на Херсонщині – як працює народний супутник

Автор: Марина Поліщук 04 Июля 2024 14:15

Рівно 2 роки тому українці масово скинулися грошима, і благодійний фонд Притули зміг придбати унікальний супутник, який одразу ж назвали народним. Яка доля цієї космічної покупки та як супутник допомагає ЗСУ бороти ворога?

Нагадаємо коротку історію цього неочікуваного придбання. Чому неочікуваного? Бо гроші початково збирали на Байрактари. 22-24 червня 2022 року в межах загальнонаціонального проекту «Народний Байрактар» Фонд Притули зібрав 600 мільйонів гривень – усього за три дні!

Але турецька компанія Baykar була настільки вражена згуртованістю українського народу, що надала ці безпілотники безкоштовно. Тому гроші вирішили витратити на покупку супутника компанії Iceye. Так «Народний Байрактар» перетворився на «Народний супутник».

20 вересня волонтери передали супутник Головному управлінню розвідки Міноборони. І вже за перші два дні роботи він себе повністю окупив!

Як повідомляв тодішній міністр оборони Рєзніков, завдяки супутнику було виявлено та вражено понад 60 одиниць російської бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати. Зокрема і на Херсонщині – біля окупованих тоді сіл Хрещенівка та Українка Бериславського району. Тож фактично, за два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштував увесь проект зі супутником.

Про результати використання народного супутника за майже 2 роки розповіли на сторінці ГУР МО в соцмережі.

У ГУР наголошують на важливості того, що розвідка із земної орбіти дозволяє отримувати дані як на тимчасово окупованих територіях України, так і в інших місцях планети, де перебувають військові сили РФ.

Зазначається, що загалом від початку роботи супутника Iceye було зроблено 4173 знімки ворожих об’єктів, серед них:

- 370 аеродромів;
- 238 позицій ППО та радіотехнічної розвідки;
- 153 нафтобази та склади пального;
- 147 складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;
- 17 військово-морські баз.

«Також в об’єктиві Iceye перебувають пункти постійної дислокації ворожих сил, їхні полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання. Це дозволяє відстежувати динаміку рухів Росії з особовим складом, розкривати її воєнні наміри з метою їхнього зриву», - ідеться в дописі ГУР.

Стежить супутник і за незаконним Кримським мостом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Коли дрон вибухнув, від радості "вибухнули" й ми» – як СБУ двічі вдалося підірвати Кримський міст

Причому величезна перевага саме цього апарата Iceye – у його здатності чітко бачити скупчення навіть дуже замаскованих механізованих підрозділів росіян та їхню техніку. Супутник може точно ідентифікувати вид і тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора.

У ГУР додають, що приблизно 38% з усієї інформації, отриманої завдяки Iceye, було використано для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога.

«Наша безмежна вдячність кожному громадянину, хто долучився до благодійного проекту фонду Сергія Притули – це одна з найкращих інвестицій в обороноздатність України! Народний супутник працює і далі на Перемогу України», - резюмують у ГУР.

Головна світлина: фейсбук/Iceye 

Ось декілька прикладів знімків, які українська розвідка отримує за допомогою супутника, фото оприлюднені на сторінці ГУР у фейсбуці:

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів