Серед українців, визволених з російського полону, – перекладачка родом з Херсона

Серед українців, визволених з російського полону, – перекладачка родом з Херсона

Автор: Дарина Лапіна 30 Июня 2024 13:30

До України вдалось повернути п’ятьох наших громадян, яких незаконно утримували в Білорусі. Серед них є і херсонка Катерина Брюханова. 

Про це повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. 

«Катерина Брюханова, Людмила Гончаренко, Павло Купрієнко, Микола Швець та Наталія Захаренко, яких утримували в Білорусі, нині вже в Україні. Історія кожного з них наповнена болем, однак – вже все позаду», - зазначив Лубінець.

Він також зазначив, що визволені українці однозначно потребують реабілітації, про що свідчить їхній фізичний та моральний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія тренера з пейнтболу з Каховського району, якого окупанти викрали, оголосивши «екстремістом»

ЯК ЗАТРИМАЛИ ТА В ЧОМУ ЗВИНУВАТИЛИ

Катерина Брюханова родом із Херсона. В 2015 році закінчила університет у Китаї, а в 2016 році переїхала до Білорусі, де працювала перекладачкою з китайської мови.

Її затримали в 2023 році, під час проходження білоруського кордону, за те, що вона начебто пересилала відео з російською військовою технікою під Мінськом. Катерину звинуватили в «сприянні екстремістській діяльності» та засудили на 2 роки і 6 місяців колонії, повідомляли в білоруській правозахисній організації  «Вясна». 

28 червня цього року Катерину Брюханову разом з іншими українськими громадянами, яких незаконно утримували на території Білорусі та росії, вдалось повернути в Україну.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, де росіяни утримують незаконно засудженого журналіста з Нової Каховки

Фото: t.me/viasna_brest, Дмитро Лубінець.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів